Aktualności

Ubezpieczenie zdrowotne

Polisy zdrowotne różnią się między sobą ceną, zakresem oferowanych świadczeń oraz liczbą placówek, do których dzięki nim możemy mieć dostęp. W większości przypadków przy zakupie polisy zdrowotnej należy szczegółowo analizować nie tylko warunki umowy, ale również dostępność tych placówek i lekarzy wtedy, gdy sami tego potrzebujemy, a nie odwrotnie. Należy również zwrócić uwagę na odległość placówek od przystanków autobusowych i na ich przystępność dla osób, które muszą tam bezproblemowo dotrzeć.
Najpopularniejsza w stolicy Grupa LuxMed oferuje seniorom, czyli osobom w wieku 60-85 lat, Plan Opieki Medycznej Sosna. Wygląda to profesjonalnie, a jeżeli zdecydujemy się na jednorazową płatność, kosztuje „jedyne” 760 zł za rok. W cenie mamy konsultacje u lekarzy specjalistów co najmniej kilkunastu specjalizacji, z tym że przy każdej konsultacji należy pamiętać o uiszczeniu dodatkowej obowiązkowej kwoty 20 zł za wizytę. W pakiecie znajdują się też zabiegi ambulatoryjne, badania diagnostyczne oraz rabaty na pozostałe usługi medyczne. Wygląda fajnie, firma ma rozbudowaną sieć placówek w Warszawie i kraju, oraz 500 placówek partnerskich w całym kraju. Być może oferują one seniorom opiekę na najwyższym poziomie, ja jednak odwołam się do własnego doświadczenia. Wykupiłem polisę zdrowotną dla dzieci i dorosłych w tej firmie i niestety nie podzielam tego optymizmu. Firma startowała w naszym kraju dziesięć, a może więcej lat temu. Poza klientami indywidualnymi obsługiwała wówczas nieliczną grupę pracowników różnych firm. Dzisiaj, prawdopodobnie ze względu na dużą popularność, klientów ma już tylu, że odnoszę wrażenie, iż nie jest w stanie należycie obsłużyć wszystkich pacjentów. W Warszawie zdarza się, że w przypadku lekarzy internistów mogą nas oni przyjąć z reguły nie tego samego dnia, gdy dzwonimy, i niekoniecznie blisko nas, ale w odległej części Warszawy lub nawet w miejscowościach podwarszawskich. Coraz bardziej odległe terminy na wizyty do lekarzy specjalistów również zniechęcają do korzystania z ich usług. Dlatego na miejscu seniorów przemyślałbym głęboko decyzję o wykupieniu polisy w popularnej firmie.
Wśród ofert i pakietów medycznych dla seniorów, choćby ze względu na liczbę proponowanych pakietów, warto na przykład zwrócić uwagę na firmę Falck. Pakiet platynowy kosztuje co prawda aż 3144 zł rocznie, ale w jego ramach mamy zapewnioną większość niezbędnych usług medycznych, m.in. kompleksową opiekę lekarską, pełną diagnostykę, zabiegi wykonywane w warunkach ambulatoryjnych, wizyty domowe oraz Prywatne Pogotowie Medyczne.
Czekam na Państwa propozycje, dotyczące kolejnych tematów. Zachęcam do dyskusji na facebookowym profilu: https://www.facebook.com/senioraporadnik oraz do zgłaszania swoich uwag na adres email: [email protected]
Pablo

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *