Aktualności

Tablica dla pana Zygmunta

W czwartek, 14 grudnia 2017 r., na budynku przy ul. Komorskiej 8 odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą znanemu polskiemu aktorowi Zygmuntowi Kęstowiczowi.
Urodzony w roku 1921 Zygmunt Kęstowicz mieszkał od roku 1978 aż do śmierci w marcu 2007 roku w budynku spółdzielczym przy ul. Komorskiej 8. Pomysł wykonania i instalacji tablicy pamiątkowej został zgłoszony w ramach budżetu partycypacyjnego na rok 2017 przez pana Arkadiusza Ślesickiego, mieszkańca SM „Ostrobramska”. Tablica została sfinansowana przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe.
Uroczystość odsłonięcia tablicy uświetnili aktorzy scen polskich, w tym m.in. Artur Barciś. W uroczystości uczestniczyła liczna grupa przedszkolaków z pobliskiego Przedszkola nr 397 „Ziarenko”, jak również samorządowcy Dzielnicy Praga-Południe, w tym radni dzielnicy oraz burmistrz Tomasz Kucharski i jego zastępca Michał Wieremiejczyk. W uroczystości uczestniczyli także członkowie Rady Nadzorczej i Zarządu SM „Ostrobramska” oraz mieszkańcy osiedla. Burmistrz Tomasz Kucharski podziękował panu Arkadiuszowi Ślesickiemu za tę cenną inicjatywę.
Zygmunt Kęstowicz kojarzony jest z rolami w programach telewizyjnych dla najmłodszych jak „Pora na Telesfora” i „Piątek z Pankracym”, a dzięki nim został Kawalerem Orderu Uśmiechu. Przez lata występował w słuchowisku radiowym „W Jezioranach”. Grał w serialach telewizyjnych i filmach fabularnych.
Po odsłonięciu tablicy pamiątkowej burmistrz Tomasz Kucharski i prezes SM „Ostrobramska” Roman Redelbach udali się do mieszkania państwa Kęstowiczów, aby złożyć na ręce pani Krystyny Kęstowicz, małżonki aktora, bukiety kwiatów i serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *