Aktualności

Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień…

Rozegrane w dniu 16 grudnia 2017 r. XL Halowe Mistrzostwa Warszawy, objęte honorowym patronatem burmistrza Pragi-Południe Tomasza Kucharskiego, po raz kolejny udowodniły, że są to rozgrywki stojące na wysokim poziomie. Wszystkie drużyny wystawiły swoje najmocniejsze składy, co sprawiło, że emocji nie zabrakło do końca turnieju.
Jubileuszowy tytuł Mistrza Warszawy trafił do drużyny Florian, która po emocjonującym meczu finałowym pokonała 2:0 obrońcę tytułu, ekipę Kordiał. W małym finale Radwar pokonał Kamionek 3:1. W pierwszej czwórce – z wyjątkiem wicemistrza – znalazły się więc drużyny z Pragi-Południe.
Atrakcją dla kibiców była obecność zawodników oraz osób związanych z drużynami, które występowały w przeszłości w WLSP. W hali przy Siennickiej pojawiła się rzesza wspaniałych piłkarzy, fantastycznych ludzi, z którymi można było porozmawiać i otrzymać autograf. Obecni na turnieju trenerzy, m.in. Henryk Ochmański, Paweł Aleksandrowicz, Dariusz Krajewski oraz selekcjoner reprezentacji Polski U-18 i U-19 Dariusz Dźwigała, zauważyli być może jakiegoś młodego zawodnika, którego wkrótce powołają do swoich drużyn.
Wielkim zainteresowaniem cieszyła się wystawa przygotowana przez organizatora mistrzostw Krzysztofa Żurkowskiego, obrazująca 40 lat istnienia Warszawskiej Ligi Szóstek Piłkarskich. Fotografie wszystkich mistrzów, zdobywców pucharu ligi, wycinki prasowe oraz pamiątki stanowiły nie lada gratkę zarówno dla kibiców, jak i samych zawodników. Eksponaty prawdopodobnie będzie można zobaczyć w przyszłości na specjalnie przygotowanej stronie internetowej.
Tuż po ceremonii rozdania nagród grupa rozentuzjazmowanych kibiców spontanicznie odśpiewała wraz z zawodnikami popularną piosenkę Andrzeja Rosiewicza „Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień”…


Jacek Szymański

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *