Aktualności

Choinka i opłatek na Placu Szembeka

16 grudnia, w sobotę, o godzinie 17.00, na pl. Szembeka rozbrzmiała kolęda i rozbłysła choinka mieszkańców Pragi-Południe. W tym roku ta piękna tradycja została wzbogacona o iluminację przedstawiającą syrenkę „Zakochaj się w Warszawie”. Na opłatek z burmistrzem przybyli nie tylko prażanie, ale mieszkańcy całej Warszawy.

Tego dnia, nieco wcześniej, bo o godz. 13.00 w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe wystartowała gra miejska Praska Akademia Elfów Świętego Mikołaja, przygotowana przez Fundację Zwalcz Nudę. Wzięło w niej udział ok. 100 dzieci. Gra zakończyła się na pl. Szembeka, na którym zastępca burmistrza Michał Wieremiejczyk dokonał oficjalnego otwarcia świątecznego spotkania.

Zebranych i uczestników gry miejskiej przywitał świąteczny koncert Chóru Dziecięcego Agaty Steczkowskiej. Wprowadził on przybyłych mieszkańców w iście świąteczny nastrój. Równolegle na placu odbywały się różnego rodzaju warsztaty plastyczne, można było w licznych konkursach wygrać żywą choinkę, a przebywający w tym czasie w naszej dzielnicy Święty Mikołaj robił sobie zdjęcia z wszystkimi chętnymi dziećmi. Nie zapomniano o wigilijnym ciepłym poczęstunku.

O godz. 17.00 gospodarz dzielnicy, burmistrz Tomasz Kucharski, oraz jego zastępcy Jarosław Karcz i Michał Wieremiejczyk wraz z posłem Marcinem Święcickim, radną m.st. Warszawy Moniką Suską, wiceprzewodniczącą Rady Dzielnicy Katarzyną Olszewską oraz radną Ireną Bartosińską zaprosili ponad 300 mieszkańców przybyłych na to wydarzenie do wspólnego śpiewania, zaczynając od jednej z najpiękniejszych polskich kolęd „Dzisiaj w Betlejem”. Kilka minut później światłem setek lampek rozbłysła dzielnicowa choinka i syrenka Zakochaj się w Warszawie, przy której można zrobić pamiątkowe zdjęcie w świątecznej ramce.

Na koniec burmistrzowie i goście przełamali się opłatkiem z mieszkańcami, składając sobie życzenia spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

 

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *