Wydarzenia

XL Halowe Mistrzostwa Warszawy

W związku z przerwą zimową przez blisko trzy miesiące polscy piłkarze nie będą grać meczów o stawkę. Na treningach i w meczach sparingowych będą przygotować formę, by wiosną wystartować jak najlepiej. Nie oznacza to jednak braku emocji związanych z piłką nożną. Zima to okres, w którym swoje apogeum przeżywa piłka halowa.
W Warszawie od kilkudziesięciu lat najważniejszym wydarzeniem związanym z piłką halową są rozgrywane cyklicznie Halowe Mistrzostwa Warszawy, organizowane obecnie przez Krzysztofa Żurkowskiego z Warszawskiej Ligi Szóstek Piłkarskich. Jubileuszowe, czterdzieste mistrzostwa, ponownie odbędą sie na Pradze-Południe. Kibiców zapraszamy 16 grudnia do hali OSIR przy ul. Siennickiej.
Ubiegłoroczną rywalizację wygrał zespół Kordiał, który po emocjonującym meczu finałowym pokonał 3:2 drużynę RADWAR-u z Pragi-Południe. W tym roku wszystkie drużyny zapowiadają występ w swoich najmocniejszych składach, deklarując, że jubileuszowy puchar mistrzowski trafi w ich ręce. Wśród faworytów jest obrońca tytułu Kordiał oraz co najmniej trzy inne drużyny: Florian, Kamionek i RADWAR, reprezentujące Pragę-Południe. Poziom gry tych zespołów jest tak wyrównany, że mistrzem może zostać każdy z nich. Emocji na pewno nie zabraknie.
Swoją obecność na imprezie zapowiedziało kilkaset osób: zawodników i innych przedstawicieli drużyn, które w przeszłości występowały w HMW. Pojawią się byli reprezentanci Polski, zawodnicy grający na różnych szczeblach rozgrywek krajowych, mający za sobą występy za zagranicą, a nawet obcokrajowcy, którzy trenując w polskich klubach w wolnych chwilach grali w WLSP i w Mistrzostwach Warszawy.
Dodatkowo z inicjatywy Krzysztofa Żurkowskiego oraz wielu osób związanych z piłką postanowiono, że w tym dniu udostępnione zostaną kibicom wycinki prasowe, zdjęcia oraz pamiątki związane z działalnością Warszawskiej Ligi Szóstek Piłkarskich.
Jacek Szymański

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *