Aktualności

35 lat minęło!

17 listopada 2017 roku 35-lecie istnienia obchodziła uroczyście Szkoła Podstawowa nr 312 im. Ewy Szelburg-Zarembiny, mieszcząca się przy ul. Umińskiego 12 na Gocławiu. Tę drugą co do wielkości, gdy chodzi o liczbę uczniów, warszawską placówkę zaczęto budować w roku 1981 vis a vis dzisiejszej „kolorowej szkoły”, w budynku do niedawna zajmowanym przez Gimnazjum nr 28. W roku 1982 rozpoczęli w nim naukę pierwsi uczniowie. Imię poetki nadano szkole w 1989 roku. Nowy gmach „trzysta dwunastki” wybudowano w 1997 roku. Dzisiaj zajmuje ona oba budynki i uczy się w nich 1700 uczniów!

Nieprzerwanie od roku 1998 dyrektorem szkoły jest pani Ewa Adamska. Po powitaniu dostojnych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele duchowieństwa, władz samorządowych dzielnicy, władz oświatowych, związków zawodowych oraz byli pracownicy szkoły, pani dyrektor – zamiast przemówienia – zadeklamowała wiersz napisany przez jednego z nauczycieli i przez nią. Wśród wielu oficjalnych przemówień pojawiły się też ciepłe słowa kierowane do uczniów przez pana Roberta Skolimowskiego. Od 2010 roku obiekty sportowe na terenie szkoły noszą bowiem imię jego córki, wybitnej polskiej lekkoatletki, Kamili Skolimowskiej.

Zwieńczeniem uroczystych obchodów 35-lecia szkoły był wspaniały program artystyczny przygotowany przez uczniów. Wypełniona po brzegi gośćmi, pracownikami szkoły, uczniami i rodzicami sala gimnastyczna trzęsła się co chwila od rzęsistych braw. Naprawdę było czego posłuchać i na co popatrzeć!

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *