Aktualności

IX Konkurs gastronomiczny rozstrzygnięty!

Zespół Szkół Spożywczo-Gastronomicznych przy ul. Komorskiej już po raz dziewiąty organizował Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny „Kuchnia polska na Mazowszu”. Do finału tegorocznego konkursu, rozegranego 17 listopada, zakwalifikowały się zespoły z Polski, a także drużyna szkoły gastronomicznej z Berlina. Miło nam donieść, że zespół reprezentujący gospodarzy (i naszą dzielnicę), czyli uczniowie ZSS-G przy Komorskiej, prowadzeni przez panią Ewę Olech, zdobyli Grand Prix IX Konkursu! Zaskoczona sukcesem swoich wychowanków, nowa dyrektor ZSS-G, pani Małgorzata Wiśniewska, zaprosiła cały zespół na śniadanie do swojego gabinetu. Obiecała, że przygotuje je osobiście. Sukces uczniów z Komorskiej nie dziwi, gdyż w roku 2017 placówka uzyskała tytuł „Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości 2017”.

Konkurs, jak co roku, przebiegał pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni oraz Akademii Kelnerskiej.

Finał konkursu jest wydarzeniem stojącym na bardzo wysokim poziomie profesjonalnym. Skupia i integruje szkoły gastronomiczne, wydziały wyższych uczelni związane z żywnością i żywieniem, pracodawców, firmy produkujące sprzęt gastronomiczny, szefów hoteli i restauracji. Tak jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku konkurs składał się z dwóch części: kulinarnej i kelnerskiej. Najciekawszym „medialnym” wydarzeniem było chyba szablowanie szampana przez przyszłych kelnerów, czyli otwieranie butelek za pomocą prawdziwej szabli!

Tak duże przedsięwzięcie realizowane jest każdego roku dzięki zaangażowaniu kadry pedagogicznej szkoły na Komorskiej, uczniów, a także instytucji i firm, które wspierają konkurs merytorycznie i są sponsorami nagród oraz surowców. Współorganizatorem i głównym sponsorem konkursu jest firma Stalgast. Duże zaangażowanie wykazują absolwenci szkoły.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *