Aktualności

Amazonki obdarowane

9 listopada w siedzibie stowarzyszenia Stowarzyszenie Kobiet po Raku Piersi „Amazonka – Viktoria” przy ul. Krypskiej odbyło się spotkanie, podczas którego poinformowano o wynikach całorocznej ogólnopolskiej kampanii Klubu Rossmann.

Tegoroczna akcja Klubu Rossmanna trwała od 10 kwietnia do 31 października. Wzięło w niej udział 1227 sklepów tej sieci w całej Polsce. Robiąc zakupy i korzystając z aplikacji Rossmann PL, klienci wsparli jednocześnie lokalne instytucje, fundacje, organizacje i stowarzyszenia pomagające potrzebującym. W regionie mazowieckim zbiórka odbywała się w 210 sklepach w Warszawie i okolicach, gdzie zebrano niemal 488 tys. zł. Darowizny przekazywane są w formie produktów – środków czystości, kosmetyków, żywności, pieluch czy karmy dla zwierząt.

W całej Polsce Rossmann przekaże 147 instytucjom charytatywnym produkty o wartości niemal 3,5 miliona zł.

Stowarzyszenie Kobiet po Raku Piersi „Amazonka – Viktoria”, z ul. Krypskiej otrzymało produkty za 32 256 zł. „To oznacza, że nasze członkinie będą mogły zaoszczędzić pieniądze przeznaczone na kosmetyki i wydać je na przykład na lekarstwa”, powiedziała podczas konferencji Helena Śliwińska, prezes Amazonek z Pragi-Południe.

Warto dodać, że cała akcja to oddolna inicjatywa pracowników Rossmanna. Sklepy w całej Polsce rywalizowały w dobrej sprawie i to właśnie pracownicy drogerii wskazywali, jakie – ich zdaniem – lokalne organizacje charytatywne powinny otrzymać pomoc. Skupiono się na fundacjach i stowarzyszeniach zajmujących się samotnymi matkami, dziećmi i osobami chorymi oraz schroniskach dla zwierząt. Szefowie Rossmanna zagwarantowali każdej wskazanej instytucji darowiznę w wysokości 2 tys. zł. Kwotę tę można było jednak łatwo powiększyć – za każdą aplikację Rossmann PL użytą przez klienta co najmniej trzy razy przekazywano dodatkową złotówkę – w produktach – na wspieraną przez dany sklep organizację. W każdej z drogerii widniała informacja, na jaką organizację z regionu zbiera konkretny sklep.

W ramach Klubu Rossmann planowana jest już kolejna edycja akcji „Pomagamy, jak umiemy”, która będzie realizowana w 2018 roku.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *