Wydarzenia

„Porozmawiaj z burmistrzem” o…

W czwartek, 19 października, spotkaniem w liceum Jasińskiego na Kamionku, Tomasz Kucharski rozpoczął cykl spotkań z mieszkańcami poszczególnych części dzielnicy, które opatrzono wspólnym tytułem „Porozmawiaj z burmistrzem”.
Rozmówcom burmistrza, a także licznie zgromadzonym mieszkańcom Kamionka, spodobała się formuła spotkania oraz otwartość Tomasza Kucharskiego, gotowego do podejmowania nawet najtrudniejszych spraw.
Zagadnienia jakie poruszyli rozmówcy burmistrza i problemy jakie zgłosili, są znakomitą ilustracją tego, czym żyją mieszkańcy Kamionka. Już pierwsza rozmówczyni, mieszkanka uszkodzonej kamienicy na ul Groszowickiej, bardzo emocjonalnie dzieliła się z burmistrzem swoimi obawami. Kolejni mieszkańcy mówili m.in. o rozjeżdżonych chodnikach, dokończeniu oświetlenia na ul. Międzynarodowej, remoncie nawierzchni ul. Mińskiej, pochwalili władze za modernizację ul. Frycza Modrzewskiego. Pytający o przyszłość bazaru Rogatka dowiedzieli się, że niebawem odbędą się na ten temat konsultacje z mieszkańcami Kamionka.
Kolejnego rozmówcę interesowała przyszłość Parku Skaryszewskiego i Błoni Elekcyjnych, pod rządami niedawno utworzonego Zarządu Zieleni Warszawskiej. Tomasz Kucharski stwierdził m.in. „Jestem zdecydowanym przeciwnikiem centralizowania czegokolwiek. Dlatego ja i moi koledzy z Zarządu Dzielnicy powiedzieliśmy „nie” dla przejęcia muszli koncertowej, terenu „Drukarza”, a także parków, które powstały i funkcjonują dzięki naszym staraniom i pieniądzom. (…) Popieramy dążenia mieszkańców do wyeliminowania z parku masowych imprez”.
Mówiono także o planach budowy trzeciej linii metra, o niekorzystnym trendzie malowania elewacji budynków na kolory szary i czarny, roszczeniach do budynku na Zamojskiego 43, ucywilizowaniu ciągu pieszego od Dworca Wschodniego, ul. Bliską do Grochowskiej, o konieczności skutecznego zajęcia się uciążliwym procederem „palenia gum” przy dworcu Stadion przez domorosłych rajdowców.
Najbliższe spotkanie z cyklu „Porozmawiaj z burmistrzem” odbędzie się 28 listopada, o godz. 17.30, w Szkole Podstawowej nr 141 przy ul. Szaserów 117. Zapraszamy na nie głównie mieszkańców Grochowa.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *