Wydarzenia

„Pole Nadziei” zasadzone

W czwartek, 19 października, dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 255 wraz z radnymi i przedstawicielami władz dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy posadziły przed południowopraskim urzędem cebulki żonkili.
Wiosną wyrośnie z nich nasze „Pole Nadziei”, element międzynarodowego programu realizowanego przez hospicja. Kwiaty będą rozdawane wiosną, podczas ulicznych kwest.
W uroczystości uczestniczyli radni Irena Bartosińska, Bożena Manarczyk i Ryszard Kalkhoff. Obecny był ksiądz Paweł Śmierzchalski, dyrektor Hospicjum Domowego Zgromadzenia Księży Marianów przy ulicy Tykocińskiej 27/35, opiekującego się chorymi z całej prawobrzeżnej Warszawy. Władze dzielnicy reprezentowali burmistrz Tomasz Kucharski i jego zastępca Michał Wieremiejczyk. Obecni byli przedstawiciele dzielnicowych instytucji – OPS, CPK i Klubu Kultury Gocław. Nie zawiedli przedstawiciele Straży Miejskiej i policji. Ceremonii zasadzenia cebulek wraz z gośćmi dokonały dzieci ze szkoły 255, ich nauczycielki i dyrektor szkoły Małgorzata Wiaderna. Organizacją wydarzenia zajął się Wydział Kultury, Promocji i Sportu z naczelnik Katarzyną Osowiecką i jej pracownikami.
Witając dzieci i zebranych, burmistrz Tomasz Kucharski przypomniał ideę programu „Pola Nadziei”, który stworzyła walcząca z rakiem Fundacja Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Szkocji.
Ksiądz Paweł Śmierzchalski podkreślił, iż nasza obecność, uwaga i miłość to największy dar, jaki możemy dać nieuleczalnie chorym w ostatnich godzinach ich życia.
(red)

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *