Miejsca i ludzie

Co powiedziałby Edward Stachura?

Klubokawiarnia Cała Jaskrawość otwarta w nowych pawilonach w parku Polińskiego na Grochowie, naprzeciwko bramy wjazdowej do Wojskowego Instytutu Medycznego, nazwą nawiązuje do powieści Edwarda Stachury, który przez ponad piętnaście lat mieszkał w tej okolicy, przy ul. Rębkowskiej. W Całej Jaskrawości możemy napić się kawy, lemoniady, rzemieślniczego piwa oraz zjeść ciasta i wegetariańskie dania, a także rzemieślnicze lody.
W ciągu niespełna pięciu miesięcy istnienia udało się zorganizować w Całej Jaskrawości ponad czterdzieści imprez. Tylko dwie były biletowane. Co nas czeka w najbliższej przyszłości?
Do końca stycznia 2018 r. czynna będzie wystawa „Grochów. My” Jean-Marka Mosera i Doroty Baer.
W listopadzie Cała Jaskrawość zaprasza m.in. na I Mistrzostwa Mazowsza W Grze w Kapsle; sąsiedzką wyprzedaż; prezentacje multimedialne w ramach cyklu Latające Muzeum: „Grochów na starych kronikach filmowych” i „Historia Parku Polińskiego”; inaugurację nowej odsłony cyklu „Literatura na peryferiach”, czyli spotkań z pisarzami związanymi z Pragą-Południe, kiermasz rękodzieła, turniej gier planszowych, „Potańcówkę Warsiaska”, warsztaty muzyczno-taneczne dla dzieci „Muzyczny domek” i spotkanie z „Kotami z Grochowa”, czyli wolontariuszami ratującymi bezdomne i chore futrzaki.
AL

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *