Aktualności

Wystawa niezwykłych zdjęć na PGE Narodowym

Ponad 7 tysięcy poruszających portretów zagrożonych gatunków zwierząt, wykonanych na białym lub czarnym tle – to projekt Photo Ark tworzony już od 10 lat przez fotografa ginących gatunków zwierząt – Joela Sartore, członka Towarzystwa National Geographic. W połowie października odwiedził on Polskę i uwiecznił ponad 70 gatunków zwierząt z wrocławskiego ZOO. 24 października Joel Sartore otworzył wystawę swoich zdjęć „National Geographic Photo Ark” na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Wszystko po to, by zwrócić naszą uwagę na problem wymierających gatunków zwierząt. Na Czerwonej Liście Gatunków Ginących i Zagrożonych przygotowywanej przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody znajduje się obecnie blisko 13 tysięcy gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem! W Polsce żyje 45 gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem. Na Czerwonej Liście znajduje się między innymi 5 gatunków polskich ssaków, 10 gatunków ptaków, 8 gatunków ryb, 7 gatunków mięczaków i 15 gatunków innych bezkręgowców. Joel Sartore ze swoim aparatem odwiedził do tej pory ponad 40 krajów i sfotografował przedstawicieli ponad 7 tysięcy gatunków zwierząt, wykorzystując w tym celu niespotykaną dotąd autorską koncepcję portretowania ich w niemalże studyjnych warunkach

Niezwykłe fotografie można oglądać do 16 listopada. Poziom -1, wejście od al. Zielenieckiej.

Zapraszamy szczególnie gorąco najmłodszych mieszkańców naszej dzielnicy – z rodzicami lub nauczycielami. Naprawdę warto!

Photo Ark to projekt obejmujący nie tylko wystawę, ale również szereg innych działań, mających na celu zwrócenie uwagi na problem zagrożonych wyginięciem zwierząt. Na potrzeby projektu stworzona została strona internetowa photoark.pl, prowadzone są działania w mediach społecznościowych, które skupione wokół hasła #RatujmyRazem mają wspierać (również finansowo) akcje ratowania zagrożonych zwierząt.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *