Aktualności

Saska Kępa w kwiatach 2017

25 września w Promie Kultury Saska Kępa miało miejsce uroczyste zakończenia konkursu „Saska Kępa w kwiatach 2017”. Tradycyjnie został on zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Saskiej Kępy – Oddział Towarzystwa Przyjaciół Warszawy i stanowił integralną część 34 konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”.
Na gali uhonorowano aż 78 laureatów konkursu, z których większość odebrała dyplomy i nagrody. Jak co roku szczególne znaczenie miały nagrody Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe Tomasza Kucharskiego. Nagrody Burmistrza przypadły w udziale m.in. prof. A. Hartwig za wyjątkowy ogród o rodowodzie historycznym. Laur z rąk burmistrza otrzymały także osoby odpowiedzialne za pielęgnację pięknego ogrodu otaczającego Dzienny Oddział Psychiatryczny przy ul. Gruzińskiej, pełniący zarazem funkcję terapeutyczną. Wśród wyróżnionych znaleźli się także właściciele pięknie ukwieconych balkonów, m.in. państwo Budniccy, czy panie Jagoda Banach i Monika Jargot-Kędzierska nagrodzone w kategorii Sąsiedzi za piękne ukwiecenie balkonów ich wspólnoty mieszkaniowej.
Saska Kępa słynie z tego, że jest enklawą zieleni i dzielnicą ogrodów. Nie dziwi zatem, że najwięcej nagród otrzymali właściciele pięknych ogródków. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali m.in. państwo Bandurscy, pani Ewa Korycińska, jak również pani Magda Czerwosz za „artystycznie bujny i nieujarzmiony ogród”. Za niezłomną aktywność w całorocznym ukwiecaniu rabat wokół budynku otrzymał pan Jerzy Wolfram-Jaroszyński, a kultowe saskokępskie miejsce, Prom Kultury, został nagrodzony za piękne ukwiecenie tarasu na dachu klubu.
(red)

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *