Aktualności

Piknik „Pożegnanie lata”

W słoneczną sobotę 30 września 2017 r. na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Waszyngtona” miał miejsce piknik „Pożegnanie lata”, w którym wzięli udział goście, samorządowcy, władze dzielnicy, działkowicze i mieszkańcy okolicznych osiedli.
Piknik rozpoczął się uroczystym otwarciem ogólnodostępnej siłowni plenerowej na terenie działek od strony ul. Kinowej, która będzie służyć nie tylko działkowiczom. Urząd Dzielnicy Praga-Południe sfinansował jej budowę, zaś pomysłodawczynią tej inwestycji była obecna w czasie otwarcia siłowni pani Barbara Frydrychewicz, Prezes Zarządu ROD „Waszyngtona”, od kilku lat propagująca ideę otwartych ogrodów działkowych, o czym w trakcie otwarcia przypomniał Tomasz Kucharski, Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe. Po okolicznościowych przemówieniach, m.in. senatora Marka Borowskiego i radnego Karola Kowalczyka, przeprowadzony został dla mieszkańców profesjonalny instruktaż korzystania z urządzeń siłowni plenerowej.
Następnie odbyła się główna cześć pikniku „Pożegnanie lata”. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, a dorosłych zaproszono na wspólne grillowanie. Występy artystyczne, konkursy tematyczne, pokaz ratownictwa medycznego, możliwość zmierzenia ciśnienia i poziomu cukru, wspólne przygotowywanie sałatek, kiermasz pszczelarski i wiele innych atrakcji pozwoliły gościom na pełny, aktywny relaks w sercu ogródków działkowych.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *