Aktualności

Piknik „Pożegnanie lata”

W słoneczną sobotę 30 września 2017 r. na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Waszyngtona” miał miejsce piknik „Pożegnanie lata”, w którym wzięli udział goście, samorządowcy, władze dzielnicy, działkowicze i mieszkańcy okolicznych osiedli.

Piknik rozpoczął się uroczystym otwarciem ogólnodostępnej siłowni plenerowej na terenie działek od strony ul. Kinowej, która będzie służyć nie tylko działkowiczom. Urząd Dzielnicy Praga-Południe sfinansował jej budowę, zaś pomysłodawczynią tej inwestycji była obecna w czasie otwarcia siłowni pani Barbara Frydrychewicz, Prezes Zarządu ROD „Waszyngtona”, od kilku lat propagująca ideę otwartych ogrodów działkowych, o czym w trakcie otwarcia przypomniał Tomasz Kucharski, Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe. W pikniku uczestniczyli m.in. praski senator Marek Borowski, radny m.st. Warszawy Paweł Lech, wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Praga-Południe Karol Kowalczyk, radny dzielnicy Łukasz Lanc, zastępcy burmistrza dzielnicy Michał Wieremiejczyk i Jarosław Karcz oraz Barbara Gebler-Wasiak – Dyrektor Centrum Promocji Kultury Praga-Południe.

Uczestniczący w otwarciu siłowni i pikniku praski senator Marek Borowski podkreślił w swoim wystąpieniu, że wciąż wiele jest osób, które uważają funkcjonowanie działek w środku miasta za marnotrawstwo atrakcyjnych gruntów mieszkaniowych. – Ta inicjatywa, idea „otwartych ogrodów” ułatwia dyskusję ze zwolennikami likwidacji działek. Pokazuje także, że otwarte ogrody to idea skierowana do dużych grup mieszkańców miasta, którzy chcą mieć ułatwiony dostęp do terenów zielonych. – skomentował senator.

Warte odnotowania było także wystąpienie Karola Kowalczyka, wiceprzewodniczącego Rady Dzielnicy, który przypomniał, że dzięki staraniom radnych Platformy Obywatelskiej i obecnego zarządu dzielnicy, do końca roku powinien zostać wyłożony miejscowy plan zagospodarowani przestrzennego dla „ogrodowiska” przy Waszyngtona. Realn stanie się wtedy uchwalenie tego planu do końca przyszłego roku. To ostatecznie przetnie wszelkie spekulacje na temat funkcji tego terenu, który pozostanie zielonymi płucami Pragi-Południe.

Po okolicznościowych przemówieniach przeprowadzony został dla mieszkańców profesjonalny instruktaż korzystania z urządzeń siłowni plenerowej.

Następnie w okolicach zabudowań administracyjnych ROD „Waszyngtona” odbyła się główna cześć pikniku „Pożegnanie lata” zorganizowanego wspólnymi siłami Zarządu ROD, Urzędu Dzielnicy Praga-Południe i Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe. Wśród atrakcji nie mogło zabraknąć tych skierowanych do najmłodszych mieszkańców naszej Dzielnicy, w tym zamkowego dmuchańca, licznych warsztatów plastycznych przygotowanych przez CPK, gadżetów, słodyczy itp. Urząd Dzielnicy Praga-Południe zaprosił wszystkich obecnych na wspólne grillowanie, któremu przewodził radny Łukasz Lanc. Występy artystyczne, konkursy tematyczne, pokaz ratownictwa medycznego, możliwość zmierzenia ciśnienia i poziomu cukru w organizmie, wspólne przygotowywanie sałatek, kiermasz pszczelarski i wiele innych atrakcji pozwoliły gościom na pełny, aktywny relaks w sercu ogródków działkowych.

Wszystkim uczestnikom pikniku serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i zachęcamy mieszkańców Prag-Południe do odwiedzania ogródków przy al. Waszyngtona w myśl idei „otwartych ogrodów działkowych”.

W imieniu Zarządu ROD „Waszyngtona” za pomoc w zorganizowaniu pikniku i za wybudowanie siłowni podziękowała burmistrzowi Kucharskiemu i jego współpracownikom prezes Barbara Frydrychewicz. To było ze wszech miar udane pożegnanie lata na działkach przy Alei Waszyngtona.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *