W zdrowym ciele...

Sposób na jesień

Dni są już trochę krótsze, zmienia się klimat naszych parków i ulic, poranki bywają coraz bardziej mgliste, a wieczory rześkie. Wydaje mi się jednak, że to właśnie najlepsza pora roku do treningów biegowych i rowerowych.
To przecież jesień kojarzy się osobom aktywnym ze znaczną poprawą osiąganych wyników. Temperatura bardziej sprzyja bieganiu i można odczuć efekty letnich treningów. Niczego nie da się porównać do porannej przebieżki we mgle, wśród promieni wchodzącego słońca.
Z ciekawych możliwości sprawdzenia się podczas zawodów biegowych tej jesieni wymienię kilka najbliższych.
Maraton Warszawski startuje już 24 września. Do wyboru królewski dystans maratoński, czyli 42,2 km lub szybki start na 5 km. Szczegóły organizacyjne oraz zapisy dostępne na stronie: www.pzumaratonwarszawski.com
Tydzień później, 1 października, można będzie wystartować w „Biegnij Warszawo”. Dystans 10 km pokonywać będziemy, ulicami Mokotowa i Śródmieścia. Zapisy: www.biegnijwarszawo.pl
7 października na stadionie PGE Narodowym zaplanowano dużą imprezę o charakterze rekreacyjnym dla całej rodziny – V edycję Narodowego Dnia Sportu. Wśród atrakcji – pokazy sportowe, bezpłatne treningi dla każdego (warto więc przyjść w odpowiednim ubraniu), pokazy i prezentacje. Będzie także możliwość udziału w akcji charytatywnej „Podziel się kilometrem”, w której w zamian za przebiegnięte przez nas kilometry sponsor przekazuje środki potrzebującym.
8 października w dzielnicy Wawer, na terenach Centrum Zdrowia Dziecka, odbędą się zawody dla amatorów kolarstwa terenowego w ramach cyklu Poland Bike Marathon. Do wyboru dwa dystanse – ok. 26 km oraz ponad 50 km. Trasa prowadzi leśnymi duktami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Od siedmiu lat rozgrywane są tam również mistrzostwa samorządowców Warszawy i Mazowsza MTB. Zapowiada się ciekawa rywalizacja. By wziąć udział w zawodach, wystarczy mieć rower górski oraz kask.
Gorąco zachęcam do jesiennej aktywności, bo to naprawdę przyjemna pora roku. Umiejętnie stosowana aktywność i właściwy ubiór pomagają nam też zachować odporność organizmu, tak przydatną w zimie.

Katarzyna B. Olszewska

Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Praga-Południe
m.st. Warszawy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *