Aktualności

Ostatni seans kina plenerowego w Parku Polińskiego

W wakacyjne czwartki od 6 lipca do 24 sierpnia 2017 r. w zrewitalizowanym Parku Polińskiego na Grochowie odbyło się osiem plenerowych projekcji z cyklu „Komedie”, sfinansowanych przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe.

W ramach dwunastej edycji Filmowej Stolicy Lata mieszkańcy Grochowa mogli obejrzeć tak znane komedie jak m.in. „Nietykalni”, „Kiler”, czy „Agentka”. Przed rokiem grupa mieszkańców tej części Grochowa, zainspirowana przez pana Piotra Grzegrzółkę, głównego orędownika kulturalnego ożywienia parku, wyszła z inicjatywą, aby do odnowionego parku zawitało kino plenerowe. Burmistrz Dzielnicy Tomasz Kucharski poparł ten pomysł i na próbę, we wrześniu 2016 r., odbyła się w Parku Polińskiego projekcja filmowa. Spotkała się ona z tak dużym zainteresowaniem mieszkańców, że postanowiono, iż w wakacje 2017 r. w Parku Polińskiego pokazany zostanie cykl komediowy.

Na każdej z czwartkowych projekcji było ponad stu miłośników kina, którzy mile spędzali wieczory na leżakach, dobrze bawiąc się na znanych i lubianych komediach, starych i nowych.

24 sierpnia, podczas wyświetlania ostatniej propozycji wakacyjnego cyklu komediowego, jaką był film „Sekretne życie Waltera Mitty”, w seansie na świeżym powietrzu uczestniczył Burmistrz Dzielnicy Tomasz Kucharski. Jeszcze przed filmem zapowiedział, że to nie koniec kina plenerowego w Parku Polińskiego, bowiem już za rok, tym razem w ramach budżetu partycypacyjnego 2018, odbędzie się dziesięć wakacyjnych projekcji filmowych.

Już teraz zapraszamy mieszkańców na przyszłoroczne kino plenerowe w pięknym Parku im. Józefa Polińskiego.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *