Aktualności

Niezwykły olimpijczyk w Urzędzie

Miła uroczystość odbyła się 24 sierpnia br. w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe. Na zaproszenie burmistrza Tomasza Kucharskiego odwiedził nas niezwykły sportowiec, od lat związany z naszą dzielnicą. Pan Marek Stelęgowski, który skończył w sierpniu 60 lat, reprezentował Polskę na XXI Światowych Igrzyskach dla Osób po Transplantacji (World Transplant Games). W tym roku odbyły się one w dniach 25 czerwca – 2 lipca w hiszpańskiej Maladze. Z dumą informujemy, że pan Marek, który od ośmiu lat żyje z przeszczepioną wątrobą, przywiózł z igrzysk trzy medale: złoty w darcie (rzutki do tarczy) oraz srebrne w biegach na 400 i 800 metrów.

W gronie 1500 sportowców z 52 krajów, którzy stanęli na starcie igrzysk, Polskę reprezentowało 21 zawodników. Przywieźli oni z Malagi 39 medali: 8 złotych, 16 srebrnych i 15 brązowych.

Po interesującej rozmowie z mistrzem, który skromnie wyznał, że najbardziej liczył na medal w… tenisie stołowym (zajął IV miejsce), Burmistrz Tomasz Kucharski, w towarzystwie swojego zastępcy, Michała Wieremiejczyka, wręczył znakomitemu sportowcowi upominki od Urzędu. Na zakończenie wizyty pan Marek Stelęgowski z dumą zaprezentował medale igrzysk.

Życzymy panu Markowi dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za przyszłoroczne Mistrzostwa Europy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *