Aktualności

Warszawa w kwiatach i zieleni Czekając na finał

Dobiegło końca przyjmowanie zgłoszeń do 34. konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”, który w tym roku okazał się wielkim sukcesem. Nadesłano 5 gigabajtów danych o ogrodach, ponad 100 tradycyjnych papierowych formularzy –  w sumie niemal 400 zgłoszeń. Zwycięzców poznamy na początku września. Finał naszej dzielnicowej edycji, czyli konkursu „Saska Kępa w kwiatach”, odbędzie się 25 września, tradycyjnie w Promie Kultury Saska Kępa.
Do konkursu przystąpić mógł każdy mieszkaniec Warszawy, każda firma i instytucja działająca na terenie miasta, a także grupy osób podejmujące wszelkie zielone inicjatywy.
W tym roku mieszkańcy zgłosili nie tylko swoje ogrody i ogródki, ale również ukwiecone okna i parapety, małe ogródki balkonowe, a nawet ogrody społecznościowe tworzone przez ludzi mających na uwadze piękno Warszawy i dbających o prawdziwa ochrone środowiska naturalnego.
Po zamknięciu zgłoszeń przyszedł czas na pracę jury, które przyzna nagrody w trzech głównych kategoriach: człowiek, firma, sąsiedzi.
Co roku przyznawana jest też Nagroda im. Stefana Starzyńskiego, którą osobiście wręcza prezydent Warszawy. Swoje nagrody rozda także Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. W sześciu kategoriach oceniane będą: balkony, loggie, okna, ogródki przydomowe, budynki i tereny ogólnodostępne, osiedla i inne formy zieleni miejskiej.
Dodatkowo przyznany zostanie tytuł „Mister Kwiatów” za całościowe ukwiecenie budynku.
W tym roku nagrodę specjalną w kategorii „Najpiękniejszy ogródek przydomowy” przyzna magazyn „Mój ogródek”.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.warszawawkwiatach.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/warszawawkwiatach

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *