Wydarzenia

Pierwsze rośliny w nowej Alei Wedla

24 maja na północnym brzegu Jeziorka Kamionkowskiego, gdzie w Alei Wedla powstaną Polsko-Niemieckie Ogrody, zasadzono dwa drzewa gingko biloba. To pierwsze działanie związane z budową wejścia do ogrodów. W wydarzeniu udział wzięli zastępca dyrektora Biura Ochrony Środowiska m.st. Warszawy Paweł Lisicki, zastępca burmistrza Pragi-Południe Jarosław Karcz, a także przedstawiciele ambasady Niemiec w Warszawie. Ogrody będą spokojnym i przyjaznym miejscem wśród zieleni, które da zwiedzającym możliwość wyciszenia się i spędzenia wolnego czasu.
Obecni byli także partnerzy projektu – przedstawiciele firmy Siemens (Mecenas Ogrodów), firm Mercedes-Benz Polska, KS Polonia, Hochtief Polska, T-Mobile (Partnerzy Ogrodów), firm Robert Bosch, GfK Polonia, PwC, Strabag, DB Cargo, Deutsche Bank, Remondis oraz Bayer (Przyjaciele Ogrodów). Za nami są już także konsultacje społeczne, podczas których powstał katalog propozycji mieszkańców okolicy na temat Ogrodów. Uwagi mieszkańców dotyczyły przede wszystkim sposobów zapewnienia w dalszym ciągu spokoju dla mieszkańców. Pozytywnie została odebrana nasza koncepcja nasadzeń. Część uwag została już wprowadzona do projektu.
Do 30 czerwca udało się zebrać środki konieczne do wykonania „małego” planu rewitalizacji. W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że w projekcie wezmą udział bezpośredni sąsiedzi Alei – firmy LOTTE Wedel i Pepsico. Następni sponsorzy i partnerzy są mile widziani.
15 lipca o godz.13.00, pod fachowym okiem Izabeli Małachowskiej-Coqui, kuratorki projektu rewitalizacji, odbył się pierwszy wolontariat pracowniczy dla partnerów projektu. W spacerze udział wzięli Fried Nielsen z Ambasady Niemiec, Magdalena Przedmojska z Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Piotr Żbikowski zastępca burmistrza Dzielnicy Praga-Południe, przedstawiciele samorządu mieszkańców Kamionka oraz mieszkańcy tego osiedla. Celem spotkania było przyjrzenie się drzewostanowi w tej części Alei, która w pierwszej kolejności przeznaczona będzie do realizacji w ramach Polsko-Niemieckich Ogrodów w Al. Wedla.
Oddanie pierwszego wejścia do Ogrodów Polsko-Niemieckich planowane jest na październik 2017 r.
Informujemy, że w przypadku wsparcia Ogrodów kwotą 2000 zł (lub wyższą) darczyńca otrzyma, jako Mecenas Ogrodów, prawo do oznaczenia jednego z drzew swoim imieniem i nazwiskiem za pomocą plakietki bezpiecznie umocowanej do pnia.
Przypominamy także, że oferta wsparcia tej zacnej inicjatywy skierowana jest do firm i osób prywatnych. Od 10 000 zł (firmy) i 50 zł (darczyńcy prywatni) mogą Państwo stać się partnerem tego znaczącego przedsięwzięcia. Odpowiednio do wybranej oferty będą Państwo zapraszani na wydarzenia w Ogrodach lub wezmą udział w wolontariacie pracowniczym. Oferta dostępna jest na stronie: www.ogrody-polsko-niemieckie.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *