Wydarzenia

Letnie koncerty i potańcówki na Grochowskiej

Jak co roku o tej porze w siedzibie orkiestry Sinfonia Varsovia można posłuchać muzyki kameralnej w wykonaniu cenionych artystów z całego świata i obiecujących młodych muzyków.
Cykl Letnich Koncertów na Grochowskiej jest dla organizatorów znakomitą okazją do wspierania młodych artystów w ich drodze do doskonałości. Wielu z występujących muzyków to stypendyści Fundacji Sinfonia Varsovia oraz członkowie elitarnego programu Akademia Sinfonia Varsovia. W ramach tego programu muzycy Sinfonii Varsovii oraz zaproszeni członkowie najlepszych orkiestr świata pomagają studentom w szlifowaniu warsztatu oraz poznawaniu od strony praktycznej repertuaru orkiestrowego. Mentorzy nie ograniczają się jednak wyłącznie do udzielania lekcji mistrzowskich, lecz inspirują również swoją grą, czego można będzie doświadczyć na finałowym koncercie cyklu.
W niedzielę 27 sierpnia o godz. 16:00 z mahlerowsko-brahmsowskim programem wystąpią liderka altówek Sinfonii Varsovii Katarzyna Budnik-Gałązka, lider wiolonczel Marcel Markowski oraz koncertmistrz orkiestry, skrzypaczka Anna Maria Staśkiewicz. Towarzyszyć im będzie przy fortepianie znakomity kameralista Piotr Kopczyński.
Od 19 sierpnia rusza kolejna edycja Potańcówek na Grochowskiej. Zainauguruje je Warszawska Orkiestra Sentymentalna, a podczas kolejnych spotkań towarzyszyć nam będzie m.in. muzyka bałkańska, ludowa a także tango i salsa. Wstęp bezpłatny.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *