Wydarzenia

Jubileuszowy Dzień Gocławia

25 czerwca, w pierwszą niedzielę wakacji, Klub Kultury Gocław świętował w Parku nad Balatonem swoje dziesiąte urodziny. Przy okazji słońcem i muzyką powitano lato. Świętowano tłumnie, a liczbę gości można śmiało liczyć w tysiącach. Patronat honorowy nad realizacją jubileuszu objął Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe Tomasz Kucharski.
Było rodzinnie, sąsiedzko i twórczo. Parkowy trawnik śmiał się, brzęczał (dzięki pszczelemu miasteczku), tańczył i skakał. Odwiedzający pletli koszyki z papierowej wikliny, tworzyli kukiełki do domowego teatrzyku, malowali tekturowe domki, szydełkowali, tworzyli filcowe ozdoby, gotowali, brali udział w animacjach Biblioteki, jedli lody i cukrową watę. Dzieci mogły malowac buzie, rozwiązywać zadania matematyczne, pobawić się z Doktorem Dzięciołem z Teatru Duet, zrobić sobie zdjęcia w balonie i samolocie pędzla Edwarda Lutczyna.
Dorośli rejestrowali się w bazie dawców szpiku kostnego i głosowali na projekty z budżetu partycypacyjnego. Zainteresowaniem cieszyła się wystawa dokumentująca 10-letnią działalność Klubu.
Na scenie zaprezentowało się nie tylko kilkunastu młodych wokalistów klubowej sekcji „Ty też możesz śpiewać” oraz aktorki z młodzieżowego Muzycznego Teatru Paradox i dzieci uczestniczące w projekcie „Galaktyka Talentów”. Urodziny klubu uświetniły swoim występem także profesjonalne zespoły najwyższej klasy – Soul Connection Gospel Group, Chilla Quartet, a w finale wystąpił wspaniały i znany Kwartet Rampa, w którym śpiewa Anna Ścigalska – od 2011 r. instruktorka zajęć wokalnych w KKG.
(red)

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *