Aktualności

„Wisienka na torcie”

Mimo że kierowanie tak dużym organizmem, jakim jest 200-tys. Praga-Południe nie jest łatwym zadaniem, to na pewno jest to wyróżnienie, dające wiele satysfakcji. I nawet częste ataki politycznych adwersarzy na moją osobę nie są w stanie tej satysfakcji zniwelować. Swoistą „wisienką na torcie”, niezwykle motywującą do dalszej pracy na rzecz mieszkańców naszej dzielnicy, są takie wydarzenia i opinie jak ta, którą przytaczam poniżej.

Szanowny panie Burmistrzu.

Zakończył się rok szkolny dla mojego syna, gimnazjalisty, który teraz będzie uczniem klasy II. Syn jest od lat związany z Jordankiem na ulicy Saskiej. To tam trzymał w ręce pierwszą swoją rakietkę do tenisa stołowego (a następną, profesjonalną, dostał już osobiście od pana, oficjalnie w urzędzie dzielnicy). Uczęszczał też na inne zajęcia. W tym roku pierwszy raz chodził na zajęcia „pomoc przy pracach domowych” z nauczycielką od matematyki. Chciałam bardzo podziękować za te zajęcia, za taką możliwość. Cenne, że są takie zajęcia i że są za darmo. To ogromna pomoc szczególnie dla samotnie wychowującego rodzica.

Korzystając z okazji chciałam napisać, że zainwestowane pieniądze (pomógł pan przy zakupie pierwszej profesjonalnej rakietki i okładzin) zwracają się z czasem. Syn nadal trenuje w klubie, zdobywa nagrody dla swojej szkoły. Obecnie odpłaca się, robiąc wolontariat – pomaga uczyć młodszych gry w tenisa. (…) Syn dostał się do upatrzonego gimnazjum i jedyny przedmiot, z którym miał problemy, to była matematyka. Jest ambitny i chcąc poprawić stopnie, potrzebował pomocy. Dzięki zajęciom w OPP2 poprawił i dostał 4 na koniec, co pozwoliło mu mieć czerwony pasek. Chcę, aby mój list był głosem za kontynuacją tych zajęć i muszę pochwalić, że pani prowadząca jest bardzo cierpliwa i skuteczna.

Dziękuję, pozdrawiam i życzę spokojnych, udanych wakacji.

Jak bardzo ważne, ludzkie przeżycia opisuje ten list. Jak ogromną radością jest to, że można było pomóc młodemu człowiekowi, a on tę pomoc właściwie wykorzystał.

Tomasz Kucharski

Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe

 

 

 

 

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *