Aktualności

Jubileuszowy ,,Dzień Gocławia”

25 czerwca, w pierwszą niedzielę wakacji, Klub Kultury Gocław świętował w Parku nad Balatonem swoje dziesiąte urodziny. Przy okazji słońcem i muzyką powitano lato. Świętowano tłumnie, a liczbę gości można śmiało liczyć w tysiącach. Patronat honorowy nad realizacją jubileuszu objął Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe Tomasz Kucharski.

Było rodzinnie, sąsiedzko i twórczo. Parkowy trawnik śmiał się, brzęczał (dzięki pszczelemu miasteczku Miodowej Manufaktury Magdaleny Kozerskiej), tańczył i skakał. Odwiedzający pletli koszyki z papierowej wikliny, tworzyli kukiełki do domowego teatrzyku, malowali tekturowe domki, szydełkowali, tworzyli filcowe ozdoby, gotowali w literackiej kuchni z Teatrem Baza, brali udział w animacjach Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 55, jedli lody i cukrową watę, przechadzali się z kolorowymi balonami i wylegiwali się na kocykach. Dzieci mogły rozwiązać zawiłe zadania matematyczne, pobawić się z Doktorem Dzięciołem z Teatru Duet, zrobić sobie zdjęcia w balonie i samolocie pędzla Edwarda Lutczyna, a dzięki inspirującym wzorom dziecięcego makijażu upodobnić się do ulubionej postaci z bajki lub wybranego zwierzątka.

Dorośli rejestrowali się w bazie dawców szpiku kostnego i głosowali na projekty, które mogą zostać zrealizowane z budżetu partycypacyjnego w dzielnicy Praga-Południe. Wiele osób obejrzało przygotowaną specjalnie z tej okazji wystawę dokumentującą 10-letnią działalność Klubu. Ze wzruszeniem odnajdowano siebie i swoje dorosłe już dzieci na zdjęciach w księgach pamiątkowych.

Dzięki uprzejmości Spółdzielni Mieszkaniowej Gocław-Lotnisko scenę ulokowano w świetnym punkcie widokowym. Na scenie zaprezentowało się nie tylko kilkunastu młodych wokalistów klubowej sekcji „Ty też możesz śpiewać” oraz aktorki z młodzieżowego Muzycznego Teatru Paradox i dzieci uczestniczące w projekcie „Galaktyka Talentów”. Urodziny klubu uświetniły swoim występem także profesjonalne zespoły najwyższej klasy – Soul Connection Gospel Group, Chilla Quartet, a w finale wystąpił wspaniały i znany Kwartet Rampa, w którym śpiewa Anna Ścigalska – od 2011 r. instruktorka zajęć wokalnych w KKG.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *