Aktualności

Dwudziestolecie PSP 114

21 czerwca w Teatrze Rampa miała miejsce niezwykła uroczystość. Artystyczne zakończenie roku szkolnego w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 114 splotło się bowiem z jubileuszem 20-lecia istnienia placówki.

Dwadzieścia lat temu małżeństwo muzyków Teresa i Wojciech Rosińscy postanowiło założyć we własnym domu na Grochowie, przy ul. ks. Jana Sztuki, prywatną szkołę. Od początku wiedzieli, że będzie to szkoła podstawowa o charakterze wybitnie artystycznym. Dzisiaj jej pierwsi absolwenci, obecni zresztą na jubileuszu, piszą już prace magisterskie, wciąż wracając pamięcią do szkolnych lat. A córka państwa Rosińskich, Patrycja, jest teraz wicedyrektorką placówki. Podczas jubileuszowej gali aktualni uczniowie szkoły dali w teatrze Rampa pokaz swoich niesamowitych umiejętności aktorskich, tanecznych i wokalnych. To piękne ukoronowanie całorocznej pracy dwojga znakomitych pedagogów i artystów: Małgorzaty Ścibisz (nauka muzyki) i Tomasza Łysiaka (nauka teatru).

Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe Tomasz Kucharski przesłał jubilatom, czyli dyrekcji, nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły, serdeczne gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów i udanych wakacji.

One comment

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *