Kultura

Ogród Powszechny zaprasza

Teatr Powszechny organizuje od maja do października 2017 r. drugi Festiwal Sztuki i Społeczności „Miasto Szczęśliwe”. To nowy sposób dialogu ludzi sztuki ze społecznością lokalną, którego istotą jest organizowanie działań artystycznych, w których biorą udział mieszkańcy dzielnicy.
Celem Festiwalu jest poznanie niepowtarzalnego charakteru Pragi, jej historii i wyzwań stojących przed prażanami. A wszystko po to, by uświadomić sobie, jak miasto, jego organizacja i infrastruktura wpływają na jakość i styl życia mieszkańców.
Przed Teatrem Powszechnym otwarta została przestrzeń, Ogród Powszechny, gdzie można zasadzić i dbać o swoje rośliny, wziąć udział w warsztatach, wydarzeniach artystycznych, spotkaniach i debatach. Organizator – Fundacja Strefa WolnoSłowa – proponuje w tym roku ogrodowy hit „Filozofia w Ogrodzie”, czyli rozmowy Tomasza Stawiszyńskiego z zaproszonymi gośćmi na tematy nie tylko filozoficzne. Oprócz tego polecamy comiesięczny Powszechny Zakaz Czytania – cykl  dyskusji o książkach ważnych i ciekawych, prowadzonych przez Romana Kurkiewicza. Co dwa tygodnie odbywać się będzie wspólne czytanie z aktorami tekstów dramatycznych, a raz w miesiącu Reportażowy Klub Książki. Nie zabraknie też warsztatów artystycznych dla dzieci.
Kalendarz wydarzeń w Ogrodzie Powszechnym można znaleźć na stronie:
www.strefawolnoslowa.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *