Kultura

Letnie Koncerty na Grochowskiej

Od 20 maja do 27sierpnia, we wszystkie soboty i niedziele, zawsze o godz.16.00, orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza na weekendy z kameralną muzyką klasyczną. To już siódma edycja Letnich Koncertów w naszej dzielnicy.
Program koncertów obejmuje utwory od muzyki barokowej do współczesnej, wybrane w taki sposób, by zadowoliły zarówno melomanów jak i tych, którzy chcą się w muzyce klasycznej dopiero rozsmakować.
Wystąpią zarówno uznani już artyści, jak i wyróżniający się muzycy młodego pokolenia, a także uczestnicy Akademii Sinfonia Varsovia, Akademii Operowej oraz laureaci prestiżowych konkursów muzycznych.
Tegoroczna edycja Letnich Koncertów przyniesie wiele nowości. Po raz pierwszy pojawi się na nich klawesyn, a zagra na nim Marcin Świątkiewicz, który także poprowadzi swój koncert.
Ciekawie zapowiadają się koncerty kwartetów – saksofonowego The Whoop Group, klarnetowego Poco Leggero i gitarowego Erlendis Quartet.
Dzieciom poświęcony będzie występ Doroty Miśkiewicz i zespołu Kwadrofonik.
Na finał zaprezentują się muzycy Sinfonii Varsovii – Anna Maria Staśkiewicz (skrzypce), Katarzyna Budnik-Gałązka (altówka) i Marcel Markowski (wiolonczela) wraz z pianistą Piotrem Kopczyńskim.
Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Przypomnijmy, że będą one poprzedzone wprowadzeniem muzykologów i krytyków muzycznych.
Pełny program Letnich Koncertów na Grochowskiej można znaleźć na stronie:http://sinfoniavarsovia.org/pl/2017-05-20-letnie-koncerty-na-grochowskiej-7-edycja.html
(AL)

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *