Wydarzenia

4. BMW Półmaraton Praski Szybka trasa wieczorową porą

2 września odbędzie się czwarta już edycja BMW Półmaratonu Praskiego, tym razem w nocnej odsłonie. W sobotni wieczór, punktualnie o godzinie 20.30, kilka tysięcy uczestników ruszy na szybką, liczącą ponad 21 km trasę, wiodącą ulicami prawobrzeżnej Warszawy. Kolejny raz imprezie towarzyszyć będzie 4F Piątka Praska, czyli bieg na 5 km. Rejestracja do obu biegów trwa.
Bijmy rekordy
Największy półmaraton prawej strony Wisły ponownie będzie wiódł trasą sprzyjającą biciu rekordów.
– Kierując się opiniami uczestników, a także idąc za wzorem innych wielkich imprez biegowych, m.in. BMW Berlin Marathon, postanowiliśmy w tym roku jedynie delikatnie zmodyfikować ubiegłoroczną trasę, dzięki czemu pozostaje ona nadal płaska, bez znaczących wzniesień, co umożliwi uzyskanie dobrych czasów na mecie – mówi dyrektor biegu Sławomir Szczęsny. Dodał, że takie rozwiązanie dodatkowo zapewni niepowtarzalną okazję sprawdzenia swoich wyników oraz postępów treningowych. Będzie sporym wyzwaniem sportowym, które pozwoli odpowiedzieć na pytanie, jakie znaczenie ma w tym wszystkim pogoda.

Trasa
Start 4. Wieczornego BMW Półmaratonu Praskiego będzie usytuowany na oświetlonych błoniach Stadionu Narodowego, skąd uczestnicy skierują się w ul. Grochowską. Na rondzie Wiatraczna skręcą w al. Waszyngtona i ulicami Zwycięzców i Francuską pobiegną przez klimatyczną Saską Kępę. Stamtąd, ulicami Saską i Egipską, udadzą się na Gocław. Dalej przebiegną obok jeziorka Balaton, po czym ul. gen. Fieldorfa wbiegną na Wał Miedzeszyński. Po nawrotce na wysokości ul. Kadetów czeka ich szeroka i płaska prosta do Wybrzeża Szczecińskiego. Ostatnie kilometry to ponownie klimaty warszawskiej Pragi, przede wszystkim ul. Zamoyskiego. Meta oraz miasteczko biegowe zlokalizowane będą na błoniach Stadionu Narodowego. Trasa będzie posiadać atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i IAAF.

Otwarte treningi 4F
Organizatorzy zapraszają na otwarte treningi przygotowujące do startu w BMW Półmaratonie Praskim oraz 4F Piątce Praskiej. Bezpłatne zajęcia odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10.00 na stadionie warszawskiej Agrykoli (wejście od strony parku). Uczestniczyć może w nich każdy, bez względu na poziom wytrenowania. Trenerzy, na czele z medalistką mistrzostw Polski w maratonie i złotą medalistką mistrzostw w długodystansowych biegach górskich Edytą Lewandowską, dopasowują zajęcia do różnych poziomów zaawansowania.
W ubiegłorocznej edycji udział wzięło osiem tysięcy osób. Na dystansie 21 km 97 m, najszybsi byli Kenijczycy – Hilary Kiptum Maiyo i Stella Jepngetich Barsosio.
W biegu 4F Piątka Praska, w którym rywalizowało blisko dwa tysiące osób, zwyciężyli Damian Roszko i olimpijka z Rio de Janeiro Iwona Lewandowska.
Impreza odbywała się rokrocznie pod patronatem prezydent m.st. Warszawy oraz burmistrza Pragi-Południe.

Rejestracja na stronie: www.bmwpolmaratonpraski.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *