Aktualności

Cały Grochów dzierga na Paca

Kilkanaście kilometrów włóczki, druty, szydełka i ręce chętne do pracy spotkały się na Skwerze przy ul. Paca 46 na „poWŁÓCZMY się czyli pierwszym grochowskim dzierganiu”. Wydarzenie było organizowane w ramach Finału Dnia Sąsiada na Paca. Kto by pomyślał, że wszyscy sąsiedzi zapragną nauczyć się robienia na drutach?

Najmłodszy uczestnik warsztatów miał 4 miesiące, najstarszy dobiegał 90 lat. Podczas warsztatów zebrali się miłośnicy i pasjonaci robienia na drutach oraz szydełkowania. Do wspólnego tworzenia chętnie dołączali spacerowicze i przechodnie. Sąsiedzkie dzierganie to pierwsza tego typu inicjatywa na Grochowie. Chcę zarażać rękodzielniczą pasją wszystkich mieszkańców, a jednocześnie promować piękno naszej dzielnicy – mówi Aleksandra Wójcik, organizatorka spotkania, mieszkanka Pragi Południe.

Podczas „poWŁÓCZMY się” był czas na wspólne robienie na drutach oraz wymianę umiejętności i doświadczeń. Aleksandra Wójcik poprowadziła warsztaty dla początkujących. Najmłodsi zapragnęli wykonać sweterki dla zwierząt domowych. Starsi rozpoczęli swoje pierwsze szaliki i chusty. Inspiracje splotły się w fantazyjne ściegi i kształty.

Bardzo się cieszę, że mogłam tam z wami być. Od dawna brakowało mi podobnych spotkań w Warszawie – mówi Dorota Prószyńska – blogerka i miłośniczka dziergania. Nie sądziłam, że robienie na drutach daje tyle frajdy i naprawdę odstresowuje – dodaje Natalia Sokal – uczestniczka warsztatów.

Warsztaty oraz wspólne dzierganie mogły się odbyć dzięki wsparciu następujących instytucji: Centrum Aktywności Lokalnej Paca 40, Centrum Promocji Kultury Praga Południe oraz Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy. W najbliższym czasie planowane są kolejne imprezy dla miłośników robienia na drutach. 10 czerwca, w godzinach 12-15 na Placu Szembeka odbędzie spotkanie w ramach  Światowego Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *