Aktualności

Wielkie święto organizacji pozarządowych

W sobotę, 10 czerwca, od godz. 12.00 do 19:00 w Parku nad Balatonem będziemy mieli okazję zapoznać się z działalnością organizacji pozarządowych (NGO) z Pragi-Południe. Zapraszamy na VIII edycję Pikniku Prasko-Południowe Prezentacje, z mnóstwem atrakcji i aktywności, które zakończy sąsiedzka potańcówka!

Głównym celem wydarzenia jest zaprezentowanie dorobku i aktywności organizacji pozarządowych, które niosą pomoc potrzebującym, chcą rozwijać pasje, dawać nadzieję, wspierać, aktywizować społecznie, wychowywać, integrować, a także promować dzielnicę Praga-Południe, jej bogactwo kulturowe i historyczne.

Prasko-Południowe Prezentacje to nie tylko okazja dla NGO na przybliżenie mieszkańcom swojej działalności, ale również do wspaniałej zabawy podczas pikniku w Parku nad Balatonem! Na mieszkańców dzielnicy czeka moc atrakcji. Na rodziny czekać będą m.in.: pokazy sportowe, dmuchańce, gra miejska z Kapitanem Warszawą, występy artystyczne oraz wiele, wiele innych. Sobiesław Zasada, autoryzowany dealer Volkswagena, przygotuje tor gokartowy, zaś na stoisku Dom Development dzieci będą mogły poskakać na dmuchańcu!

W Miasteczku Pozarządowym fundacje i stowarzyszenia przygotowały dla mieszkańców animacje i warsztaty. Będzie można uczestniczyć w wielu międzypokoleniowych aktywnościach, m.in.: przygotować kosz piknikowy, zagrać w gry planszowe, obejrzeć wernisaż prac plastycznych, rozwiązać zagadki geograficzno-podróżnicze wraz z warsztatem wykonania maski indiańskiej, poznać podstawy szermierki i uczestniczyć w miniturnieju szermierki oraz rodzinnym turnieju siatkówki. A to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji!

Zwieńczeniem Pikniku będzie dwugodzinna potańcówka sąsiedzka, na którą zapraszamy o godz. 17.00. Do tańca zagra Henryk Małolepszy z zespołem Warszawskie Przedmieście!

Prasko-Południowe Prezentacje to wydarzenie współorganizowane przez całe środowisko lokalnych NGO-sów i instytucji w Dzielnicy. Głównymi organizatorami wydarzenia są Fundacja Zwalcz Nudę, Centrum Społeczne PACA oraz Dzielnicowa Komisja Dialogu Społecznego w Dzielnicy Praga-Południe. Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Praga-Południe.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *