Aktualności

Dzień Dziecka na Pradze-Południe

Sport, iluzja i napoje „M”!

Moc niezwykłych atrakcji czeka na dzieci z naszej dzielnicy oraz ich rodziców 3 czerwca w godzinach 11.00-15.00 podczas wielkiego festynu, organizowanego na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe oraz współpracujące z nim organizacje i instytucje.

Nie sposób wymienić wszystkich zabaw, konkursów, warsztatów i zawodów sportowych, jakie przygotowały szkoły, instytucje kultury, m.in. Centrum Promocji Kultury i Klub Kultury Gocław, Ogniska Pracy Pozaszkolnej, Ośrodek Sportu i Rekreacji, stowarzyszenia i fundacje.

Zacznijmy od tych najprzyjemniejszych: będzie malowanie buziaków, będą wielkie bańki mydlane, dmuchane pałace i wata cukrowa. Organizatorzy zapewniają wyodrębnioną strefę dla maluchów, czyli najmłodszych uczestników festynu, gdzie będą wielkie klocki i mnóstwo zabaw z animatorami.

Na amatorów sportu czekają trenerzy karate i szermierki. Będzie można pograć w siatkówkę, badmintona, frisbee i ringo. Dla najodważniejszych mamy propozycję, by spróbowali swych sił w boksie, dżudo, ju jitsu lub akrobatyce sportowej. Kto lubi się ruszać, tego zapraszamy na zumbę kids! Amatorzy żeglarstwa będą mogli spróbować… jazdy żaglówką po trawie. A właściwie deskorolką z żaglem.

Na takiej imprezie nie może zabraknąć animacji plastycznych – od rysunków i malowania począwszy, przez wyklejanki po warsztaty ceramiczne.

Organizatorzy nie zapomnieli o muzyce, której nie zabraknie podczas festynu. Śpiewać będzie m.in. grochowski chór Mille Voci, będą warsztaty rapu i rapowy minikoncert.

Gwoździem festynu może być widowisko cyrkowe, lalkowe bądź specjalny spektakl iluzji! Wyboru dokonają oklaskami sami widzowie.

Uff! To wcale nie wszystko. Będą bowiem warsztaty z robotyki, pokazy modeli jeżdżących, a nawet warsztaty biżuteryjne i złotnicze.

Kto biega i tańczy, jest spragniony. O tym organizatorzy także pomyśleli. Będzie bowiem można – uwaga! – spróbować specjalnych napojów molekularnych! Przygotują je uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Spożywczo-Gastronomicznych przy ul. Komorskiej.

Na festynie pojawią się też… stomatolodzy, którzy przypomną, jak ważna jest higiena zębów.

Przed imprezą odbędzie się specjalna rozgrzewka dla biegaczy, którzy wystartują w różnych biegach o specjalne puchary. Szczegółów szukajcie na portalu http://dzielnica.pragapld.waw.pl, czyli w elektronicznym wydaniu naszej gazety.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *