Aktualności

Dzień Bibliotekarza

W środę, 24 maja, w praskiej Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla przy ul. Meissnera 5 na Gocławiu, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.

Wszystkich gości, przede wszystkim pracowników naszej Biblioteki i jej filii, serdecznie przywitała pani dyr. Mirosława Majewska. Wręczyła dyplomy szczególnie zasłużonym, długoletnim pracownikom i złożyła zebranym serdeczne życzenia powodzenia w dalszej pracy zawodowej

Następnie Luiza Rojek, pracownica Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 55 przy ul. Egipskiej, wygłosiła ciekawą prelekcję na temat nowoczesnej sztuki prezentacji książek, zwanej booktalkingiem.

Wspaniałym zwieńczeniem uroczystości był program artystyczny. Hanna Górska, pracująca od ponad 20 lat w bibliotekach na Pradze-Południe, współzałożycielka bibliotekarskiego zespołu teatralnego „Między Wierszami”, zaprezentowała zebranym tomik antologii poezji „Miłość niejedno ma imię”, w którym znalazły się jej wiersze. Kilka z nich zaprezentowała zebranym.

W atmosferze poetyckiej zadumy pozostaliśmy także podczas recitalu „Kochajcie mnie ranne mgły” w wykonaniu Elizy Anny Niemczyckiej, uwodzącej publiczność ciekawym głosem i repertuarem. Nam najbardziej przypadła do gustu żeńska wersja przeboju „Jej portret” w wykonaniu pani Elizy. Na fortepianie (którego nareszcie doczekała się Biblioteka) akompaniował jej Dawid Ludkiewicz, kompozytor muzyki teatralnej i klawiszowiec warszawskiego zespołu Trawnik.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *