Aktualności

LADY PANK na XII Święcie Saskiej Kepy

Jeden z legendarnych polskich zespołów rockowych istnieje już 36 lat! Został założony w 1981 r. we Wrocławiu przez Jana Borysewicza, jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów i gitarzystów, oraz autora tekstów i ówczesnego menedżera grupy Andrzeja Mogielnickiego.
Borysewicz wraz z wokalistą Januszem Panasewiczem stanowią trzon grupy, która wciąż króluje na polskiej scenie muzycznej i listach przebojów. Obecnie zespół gra w składzie: Jan Borysewicz – gitara, wokal, Janusz Panasewicz – wokal, Krzysztof Kieliszkiewicz – bas, Kuba Jabłoński – perkusja. Jako stały sideman gra z zespołem Michał Sitarski – gitara elektryczna, a gościnnie pojawia się Wojtek Olszak – instrumenty klawiszowe.
Ich najbardziej znane przeboje, z których wiele usłyszymy podczas koncertu galowego, na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i wychowały już kilka pokoleń słuchaczy. Wystarczy wymienić „Mniej niż zero”, „Kryzysową narzeczoną”, „Tańcz głupia, tańcz”, „Zamki na piasku”, „Zawsze tam, gdzie ty”, „Sztukę latania”, „Fabrykę małp”, „Vademecum skauta”, „Zostawcie Titanica”, „Marchewkowe pole” , „Tacy sami”, „Na co komu dziś”, „Siódme niebo nienawiści” czy „Stacja Warszawa” .
Zespół wydał ponad 20 płyt, które pobiły wszelkie rekordy sprzedaży. Rok temu ukazał się ich nowy album „Miłość i władza”, który promowany był singlem „Miłość” i teledyskiem z udziałem znanej aktorki Olgi Bołądź. Zapewne i ten utwór usłyszymy na koncercie galowym.
Lady Pank jest pierwszym polskim zespołem, który posiada własne oficjalne internetowe radio RMF Lady Pank, dostępne w serwisie rmfon.pl.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *