Aktualności

Warszawskie Dni Recyklingu

W piękną wiosenną sobotę, 13 maja 2017 r., na parkingu obok Urzędu Dzielnicy Praga-Południe miała miejsce kolejna edycja Warszawskich Dni Recyklingu. Mieszkańcy dzielnicy mieli okazję wymienić elektrośmieci i makulaturę na cenne rośliny ogrodowe i balkonowe.

Pogoda dopisała, więc pierwsi mieszkańcy przybyli z zebranymi  przez nich odpadami i makulaturą już pół godziny przed planowanym rozpoczęciem akcji, a chętnych przybywało z każdą chwilą. W pewnym momencie utworzyła się nawet pokaźnych rozmiarów kolejka. Sądząc po frekwencji, akcja cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród mieszkańców dzielnicy i stolicy.

Oprócz stanowisk recyklingowych, Urząd Dzielnicy Praga-Południe zapewnił mieszkańcom dodatkowe atrakcje w kilku namiotach promocyjnych. Setki gadżetów, lizaków, cukierków, książek, kolorowanek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jak również czasopisma i plakaty poświęcone ochronie przyrody trafiły w ręce uczestników Warszawskich Dni Recyklingu. Swoje stanowisko miało południowopraskie Centrum Promocji Kultury z animacjami dla najmłodszych, jak również Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków z grą edukacyjną. Władze Dzielnicy reprezentował Zastępca Burmistrza Dzielnicy Jarosław Karcz.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców na kolejne imprezy ekologiczne. Informacje o nich pojawią się wcześniej na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Praga-Południe, na facebookowym fanpage’u Urzędu i w elektronicznym wydaniu gazety „DZIELNICA.pragapld”.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *