Aktualności

Wielkanoc w Urzędzie

Z okazji nadchodzących świąt wielkanocnych burmistrz Dzielnicy Praga-Południe Tomasz Kucharski spotkał się 11 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy z kombatantami, duchowieństwem katolickim i prawosławnym, radnymi miasta st. Warszawy i Dzielnicy Praga-Południe, samorządowcami z Rad Osiedli i prezesami spółdzielni mieszkaniowych, harcerzami i społecznikami, pracownikami instytucji kultury i organizacji pomocowych, działających na terenie naszej dzielnicy, reprezentantami szpitali i przychodni zdrowia, służb mundurowych, mieszkańcami i pracownikami Urzędu Dzielnicy Praga-Południe.
Składając zebranym życzenia, burmistrz Tomasz Kucharski nawiązał do idei rodzinnych spotkań przy świątecznym stole. Powiedział m.in. „Serdecznie dziękuję, że przyjęliście Państwo zaproszenie na spotkanie przy naszym symbolicznym wielkanocnym stole. Jest on zwykle miejscem rodzinnego pojednania i miłości, wspólnej zadumy nad cierpieniem, z którego może narodzić się nowe życie. My też jesteśmy przecież jedną wielką rodziną, bez której życie naszej dzielnicy nie wyglądałoby tak, jak wygląda”. Ksiądz Andrzej Kuflikowski, proboszcz parafii św. Ojca Pio na Gocławiu, błogosławiąc pokarmy przypomniał, że nasze ziemskie życie jest nieustanną drogą do zmartwychwstania. Dlatego powinniśmy zachować w tej drodze roztropność i kierować się miłością bliźniego. Głos zabrali także ksiądz protojerej Tomasz Stempa, przedstawiciel Prawosławnego Seminarium Duchownego z Saskiej Kępy, oraz Przewodniczący Rady Dzielnicy Marcin Kluś.
Następnie, co należy do wieloletniej tradycji naszego Urzędu, burmistrz i jego zastępcy podzielili się święconym jajeczkiem ze wszystkimi przybyłymi.
(red)

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *