Inwestycje

Rośnie żłobek na Gocławiu

12 grudnia 2016 r., w obecności wielu znamienitych gości, wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego żłobka przy ul. Szkoły Orląt na Gocławiu. Obecnie kończone są podstawowe prace konstrukcyjne, a budynek osiągnie stan surowy otwarty do końca kwietnia.
W najbliższych miesiącach wykonawca inwestycji, firma Skanska S.A., rozpocznie prace elewacyjne, dekarskie i wstawi okna. Budowlańców czeka później położenie tynków, posadzek i glazury, zabudowa sufitów podwieszanych, montaż stolarki drzwiowej, wyposażenie w meble i zaplecze kuchenne oraz urządzenie terenów zewnętrznych – placów zabaw, zieleni, ogrodzenia i na zakończenie bardzo ważne, czaso- i pracochłonne roboty drogowe.
– Nie ma zagrożeń dla harmonogramu robót. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest na koniec października, a w listopadzie 2017 roku odbędą się odbiory – zapewnia kierownik budowy Wojciech Wdowiak z firmy Skanska.
Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie budynku zostaje już tylko dokończyć wyposażenie sal (podstawowe zapewnia inwestor). Istnieje zatem szansa, by dzieci pojawiły się w żłobku jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, a na pewno w styczniu 2018 r. Termin ukończenia inwestycji jest o tyle istotny, że żłobek bierze udział w programie „Maluch plus” 2017 (pełna nazwa: „Otwarty konkurs ofert na finansowe wspieranie zadań z zakresu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch plus” 2017”), w którym placówki wybudowane do końca 2017 r. mogą liczyć na dotację miasta w wysokości nawet miliona złotych!
Kubatura energooszczędnego budynku przyszłego żłobka wynosi 11 392,80 m3 a powierzchnia użytkowa 1 455,80 m kw. Zaprojektowany on został przez pracownię SSC Architekci dla ok. 100 dzieci w 8-10 oddziałach (o dokładnej liczbie oddziałów i przyjętych dzieci zdecyduje dyrekcja żłobka po zakończeniu prac i wyposażeniu placówki). Budynek będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych. Będą też osobne wejścia do poszczególnych części – dla rodziców i personelu. Zespół żywieniowy przedszkola i żłobka z pomieszczeniami socjalno-sanitarnymi dla personelu przystosowany będzie do przygotowania i wydawania całodziennego wyżywienia.
Będzie to ósmy żłobek w naszej dzielnicy. Inwestycja realizowana jest z budżetu Dzielnicy Praga-Południe i powstaje jako efekt Programu Rozwoju Sieci Żłobków m.st Warszawy. (ao)

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *