Aktualności

Turniej piłkarski na Kamionku!

Piłka nożna to dzisiaj jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Codziennie w wielu zakątkach świata odbywają się profesjonalne lub amatorskie mecze i turnieje piłkarskie, gromadzące niezliczoną rzeszę zawodników i kibiców. Jedno z takich wydarzeń, odbędzie się w niedzielę, 28 maja 2017 r., w godzinach 12.00-15.00, na tzw. Wembley – boisku usytuowanym na Kamionkowskich Błoniach Elekcyjnych. Mowa o drugiej edycji Międzyosiedlowego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Kamionkowskich Błoni Elekcyjnych, organizowanego przez Radę Osiedla Kamionek we współpracy z Urzędem Dzielnicy Praga-Południe, w ramach inicjatywy lokalnej m.st. Warszawy. Pomysłodawcą rozgrywek jest Jarosław Kania – Sekretarz Rady Osiedla Kamionek i pracownik Urzędu Dzielnicy Praga-Południe.

Zgodnie z regulaminem turnieju, każde osiedle może zgłosić jedną drużynę, której zawodnicy mieszkają, pracują lub działają na rzecz danego obszaru. W ramach turnieju przyznaje się nagrody dla drużyn, które uplasują się na podium oraz puchar Fair Play i puchar dla Najlepszego Strzelca Turnieju. Mecze będą rozgrywane zgodnie z obowiązującymi przepisami Polskiego Związku Piłki Nożnej z uwzględnieniem odstępstw wskazanych w regulaminie turnieju.

Formularze zgłoszeniowe należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 10 maja 2017 r. Wszelkie informacje uzyskać można pod adresami mailowymi: [email protected] oraz [email protected].

Ubiegłoroczna rywalizacja zgromadziła 5 osiedlowych drużyn, z których najlepszą okazała się ekipa z Gocławia, drugie miejsce przypadło drużynie z Grochowa Południowego, a trzecie reprezentacji Saskiej Kępy. Najlepszym strzelcem został Michał Adamowski zawodnik drużyny Gocławia, natomiast nagrodę Fair Play przyznano zespołowi z Kamionka. Turniej otworzył gość honorowy – senator Marek Borowski, a prowadzenia całego wydarzenia podjął się mieszkaniec Kamionka, znany aktor Tomasz Marzecki. Puchary zwycięskim drużynom wręczył Piotr Żbikowski – Z-ca Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe, natomiast senator Borowski ufundował nagrody pocieszenia dla przegranej drużyny, aby – jak się wyraził – gorycz porażki nie zdusiła w nich chęci do dalszych sportowych zmagań. Warto też wspomnieć o jedynej wśród zawodników kobiecie – Monice Wesołowskiej, która udzieliła wsparcia drużynie z Grochowa Północnego. W drużynie tej zagrał również radny dzielnicy – Marek Borkowski.

Ponieważ turniej ma charakter rekreacyjny, podpowiadamy, że może warto w przyszłości sprawić, by w drużynach musiała występować minimum jedna piłkarka?

W dniu turnieju odbędzie się inscenizacja pierwszej wolnej elekcji – wyboru Henryka III Walezego na króla Polski oraz zostaną przyznane Kamienie Kamionka, wyróżnienia dla osób, podmiotów i działań, mających istotny wpływ na promocję i popularyzację Kamionka, zachowanie jego dziedzictwa kulturowego i historycznego oraz budowanie więzów społeczności lokalnej.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *