Aktualności

Uczniowie w Urzędzie

23 marca, w czwartek, Urząd Dzielnicy Praga-Południe gościł uczniów klasy III B ze Szkoły Podstawowej nr 215 im. Piotra Wysockiego, mieszczącej się przy ul. Kwatery Głównej 13. Była to pierwsza z planowanego przez Urząd cyklu zajęć dla najmłodszych „Poznaj swój urząd”.
Uczniowie, pod opieką wychowawczyni, pani Ewy Szulińskiej i kilku mam, powitani zostali przez zastępcę burmistrza dzielnicy, Michała Wieremiejczyka, który podjął się roli gospodarza tej wizyty. Burmistrz oprowadził dzieci po Wydziale Obsługi Mieszkańców, pokazał im salę konferencyjną burmistrza dzielnicy i zaprosił ich do swojego gabinetu. Na zakończenie wizyty uczniowie spotkali się w sali konferencyjnej Urzędu z burmistrzem Tomaszem Kucharskim. Mimo młodego wieku, goście wykazali się niemal „dorosłą” troską o sprawy dzielnicy i swojego najbliższego otoczenia. Dyskutowali głównie o pomysłach związanych z budżetem partycypacyjnym, ale okazało się, że doskonale znają problemy wyższej rangi. W rozmowie z burmistrzem wskazali m.in. na konieczność walki ze smogiem przez ograniczanie emisji, na potrzebę dosadzania drzew, apelowali o zwiększenie boiska swojej szkoły i rozbudowę samego budynku. Postulowali konieczność wyznaczenia przejść przez jezdnię we wskazanych miejscach oraz prosili o zwiększenie terenów zielonych i uatrakcyjnienie istniejących parków przez budowę infrastruktury rekreacyjnej (np. ścianek wspinaczkowych).
Organizatorzy spotkania wyrażają nadzieję, że cykl spotkań „Poznaj swój urząd” spotka się z zainteresowaniem innych szkół. Serdecznie zapraszamy!
(ao)

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *