Miejsca i ludzie

Oddany futbolowi

Uważam, że warto umożliwić młodym, zdolnym trenerom, mającym już pewne doświadczenie piłkarskie, wejście do sztabów szkoleniowych. Jestem przekonany, że jeśli w nadchodzących sezonach utrzymają swoje posady, to osiągną ze swoimi drużynami stawiane przed nimi cele.
Obserwując przez lata piłkę nożną łatwo zauważyć problem zbyt częstych zmian sztabów szkoleniowych w klubach grających na różnych szczeblach rozgrywkowych. Niedobrym zwyczajem jest, że po kilku słabszych występach mocodawcy, często pod presją kibiców, rezygnują z usług trenera. Zatrudniają kolejne „nazwisko”, reprezentanta identycznej lub zbliżonej myśli szkoleniowej. Potem następuje istne déjà vu, gdy po słabszych występach znów pojawia się ktoś nowy… Może warto spojrzeć na uciekający nam piłkarski świat, dojrzeć do zmian i zacząć zatrudniać w klubach z aspiracjami młodych zdolnych ludzi, potrafiących samodzielnie pracować z zespołem? Ludzi, którzy mimo młodego wieku posiadają już doświadczenie piłkarskie oraz trenerskie. Takich trenerów nie musimy wcale szukać za granicą. Można ich znaleźć nawet w lokalnych klubach.
Jedną z takich osób jest na pewno dwudziestoletni Adam Krajewski, samodzielnie prowadzący w KS Drukarz Warszawa piłkarski rocznik 2007 B. Jest studentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i posiada m.in. dyplom trenera z licencją UEFA C.
Ten młody trener, oprócz wiedzy pozyskanej na studiach i wszelkiego rodzaju kursach, ma doświadczenie zdobyte w rozgrywkach ligowych i turniejowych. Od najmłodszych lat związany jest z piłką, grał m.in. w AON Rembertów, GKP Targówek, Agrykoli Warszawa, Unii Warszawa, Koronie Kielce, Drukarzu Warszawa i Dolcanie Ząbki. Jako zawodnik reprezentacji Mazowsza zdobył 3 miejsce w Mistrzostwach Polski. Jednocześnie jest podstawowym zawodnikiem warszawskiej drużyny Becpak Firtech Beckerarena, z którą zdobył wicemistrzostwo Polski Juniorów w piłce plażowej (beach soccer).
Adama cechuje pokaźna wiedza merytoryczna i wysoka kultura pracy, a także nowoczesne spojrzenie na futbol, nieszablonowe pomysły organizacyjne oraz wyjątkowa atmosfera, jaką tworzy podczas pracy z młodymi piłkarzami. Na jego korzyść przemawia również miejsce pracy. Drukarz Warszawa to chyba jedyny polski klub piłkarski, którego zawodnicy grają na każdym szczeblu rozgrywek. Grają w reprezentacji Polski, za granicą, ale również komentują jako eksperci wydarzenia sportowe.
Warto zwrócić uwagę, że Adam jest synem wychowanka Drukarza. Mowa o Dariuszu Krajewskim, trenerze warszawskiej drużyny młodzieżowej UKS Białe Orły, którego niegdyś trener Władysław Stachurski chciał ściągnąć na Łazienkowską. Pan Dariusz również ma bogatą przeszłość piłkarską, grał m.in. w Polfie Tarchomin, Polonezie Warszawa, Olimpii Warszawa, Koronie Górze Kalwarii i Marcovii Marki.
Jacek Szymański

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *