Kultura

Artystyczny wieczór w CPK

W sobotni wieczór 11 marca Centrum Promocji Kultury tętniło sztuką i to w sensie dosłownym. Codziennie odbywają się tu imprezy i wydarzenia artystyczne, sale wypełnia gwar uczestników licznych warsztatów, ale w ten sobotni wieczór naprawdę trudno było zdecydować się, co wybrać, co obejrzeć.
O godz. 18.00 dyrektor CPK Barbara Gebler-Wasiak powitała widzów, którzy wybrali koncert kapeli-kabaretu „Lwowska Fala”. Koncert został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga Południe Tomasza Kucharskiego. Grupa powstała w 1999 r. Jej założycielem, kierownikiem i solistą jest Edward Sosulski. W szczelnie wypełnionej sali widowiskowej CPK dali wspaniały koncert batiarskich piosenek, przedwojennych szlagierów i nostalgicznych pieśni patriotycznych. A widzowie, którzy przybyli na ten koncert jako warszawiacy, wychodzili z niego będąc lwowiakami…
Kilkanaście minut później w dolnej galerii CPK rozpoczął się wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Kobylarz „Ogrody Świata”. Wystawę objął patronatem burmistrz Pragi-Południe Tomasz Kucharski. Licznie zgromadzonych gości, wśród których znalazła się m.in. prezes Klubu Integracji Europejskiej Barbara Jończyk, powitała ponownie pani dyrektor CPK, tym razem w towarzystwie zastępcy burmistrza Pragi-Południe Jarosława Karcza. Kilka słów usłyszeliśmy też od Władysława R. Szeląga, prezesa Towarzystwa Historycznego im. Szembeków, którego aktywnym członkiem jest Katarzyna Kobylarz (wymienionych przezentujemy na zdjęciu obok). Szczególnym zainteresowaniem gości cieszyły się prace artystki w formacie 3D. O atmosferę na wernisażu zadbali młodzi i bardzo zdolni muzycy.
Nie był to jednak koniec artystycznych wydarzeń tego wieczoru. O godz. 19:00 zaproszono gości do galerii na piętrze, gdzie mogliśmy podziwiać wspaniałe, pełne wewnętrznego spokoju i zadumy nad przemijaniem obrazy Jolanty Johnsson. Swój cykl artystka nazwała „Minęło lato”. Kuratorem obu wystaw był Marcin Kokoszko.
(red)

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *