Aktualności

Miejsca Przyjazne Seniorom

17 marca w wilanowskim Centrum Kultury odbyła się gala finałowa drugiego już konkursu „Miejsca Przyjazne Seniorom”, którego organizatorem była Warszawska Rada Seniorów oraz stołeczny ratusz. Kapituła konkursu przyznała podczas gali 19 wyróżnień.

Na konkursu napłynęło 45 wniosków. Przedstawiciele Dzielnicowych Rad Seniorów odwiedzili wszystkie zgłoszone miejsca. Po wnikliwym sprawdzeniu obiektów kapituła konkursu przyznała tytuły „Miejsca Przyjaznego Seniorom” 19 placówkom, które otrzymały certyfikat „Miejsca Przyjaznego Seniorom” oraz specjalny znak do umieszczenia na obiekcie. Miło nam donieść, że wyróżnienia takie otrzymały trzy południowopraskie instytucje: Biblioteka Publiczna im Zygmunta Jana Rumla, Centrum Promocji Kultury oraz Centrum Społeczne Paca 40.

– To zaszczyt, że starania Biblioteki zostały docenione przez tak szacowne grono. Przede wszystkim jednak cieszy fakt, iż oferta warsztatów, kursów, wykładów i innych wydarzeń, organizowanych w południowopraskiej Bibliotece, jest atrakcyjna dla seniorów, którzy chętnie z niej korzystają. Certyfikat Miejsca Przyjaznego Seniorom jest nagrodą za dotychczasowe działania, ale także zobowiązuje Bibliotekę, do coraz to lepszej działalności na rzecz seniorów – podsumowała Mirosława Majewska, dyrektor Biblioteki Publicznej im Zygmunta Jana Rumla.

Wyróżnione w konkursie obiekty, wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom seniorów, pozbawione są barier architektonicznych i posiadają atrakcyjną ofertę dedykowaną dla osób starszych. Są to miejsca, w których seniorzy zawsze mogą czuć się jak u siebie.

Gratulujemy wyróżnionym!

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *