Aktualności

Lady Pank i mnóstwo atrakcji

17 marca burmistrz Pragi-Południe Tomasz Kucharski powołał Radę 12 Święta Saskiej Kępy. W jej skład weszli: Teresa Skupień, Krystyna Gott, Wiesława Maj, Anna Naja, Alicja Puszkarska, Julia Staśkiewicz, Marzena Zaworska, Ryszard Kalkhoff, Tytus Brzozowski, Dariusz Kowalski, Krzysztof Konrad i Przemysław Popkowski.

Członkowie Rady to ludzie, którzy mieszkają na Saskiej Kępie, kilka osób brało udział w organizacji poprzednich świąt SK, ale przede wszystkim doskonale znają to niezwykłe osiedle i jego mieszkańców. Podczas spotkania z mieszkańcami, które odbyło się tuż po powołaniu Rady w Promie Kultury Saska Kępa, poinformowano, że tegoroczne, XII Święto Saskiej Kępy odbędzie się 27 maja, tradycyjnie w sobotę, pod hasłem „Twoja Młodość”. Tegorocznym symbolem scenograficznym Święta będzie kwiat bzu.

Dyrektor artystyczny tegorocznej imprezy Janusz Kukuła, na co dzień dyrektor Teatru Polskiego Radia, przedstawił na spotkaniu plan wydarzeń artystycznych Święta. Impreza rozpocznie się o godz. 11.30 występami młodych piosenkarzy, którzy zajmą siedem stanowisk estradowych rozlokowanych wzdłuż ul. Francuskiej. W samo południe rozpocznie się tradycyjna parada zakończona oficjalnym otwarciem Święta i odśpiewaniem piosenki „Małgośka” przy pomniku Agnieszki Osieckiej. Po otwarciu rozwiąże się worek z występami. Na scenie głównej, w tym roku usytuowanej na ul. Paryskiej, tuż przed PROM-em, odbędzie się m.in. koncert piosenek o Warszawie i zaprezentują się młodzi artyści ze szkół Saskiej Kępy. Na scenie małej, przy ul. Obrońców, młodzi artyści zagrają m.in. koncert „Saska Kępa śpiewa Beatlesów”, podczas koncertu „Nie mówię żegnaj” usłyszymy piosenki Marka Gaszyńskiego, a w taneczny nastrój wprowadzi nas koncert „Saska Kępa tańczy rock and rolla”.

Gwiazdą XII Święta Saskiej Kępy będzie zespół Lady Pank, którego koncert odbędzie się o godz. 20.00 na dużej scenie.

Oprócz występów artystycznych, uczestnicy Święta będą mogli podziwiać prace artystów z Saskiej Kępy na wystawach i w prywatnych galeriach. Wiele tych prac będzie można kupić na stoiskach rozlokowanych – uwaga – wzdłuż ul. Paryskiej. W tym roku bowiem na ul. Francuskiej królować będzie gastronomia.

Mieszkańcy zgromadzeni w Promie z uznaniem przyjęli zarówno program artystyczny tegorocznego święta, jak i innowacje organizacyjne.

Organizatorzy i Rada Święta mają nadzieję, że podobnie jak w latach poprzednich, mieszkańcy Warszawy i goście spoza stolicy będą się dobrze bawili na Święcie Saskiej Kępy. (red)

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *