Aktualności

Artystyczny wieczór w CPK

W sobotni wieczór 11 marca Centrum Promocji Kultury tętniło sztuką i to w sensie dosłownym. Codziennie odbywają się tu imprezy i wydarzenia artystyczne, sale wypełnia gwar uczestników licznych warsztatów, ale w ten sobotni wieczór naprawdę trudno było zdecydować się, co obejrzeć.

O godz. 18.00 dyrektor CPK Barbara Gebler-Wasiak, w towarzystwie przedstawiciela Zarządu Dzielnicy Praga-Południe oraz Przewodniczącego Rady Dzielnicy Ochota, powitała widzów, którzy wybrali koncert kapeli-kabaretu „Lwowska Fala”. Koncert został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga Południe Tomasza Kucharskiego. Grupa powstała w 1999 r. Jej założycielem, kierownikiem i solistą jest Edward Sosulski. Przyjeżdżają do Polski bardzo często, a w ubiegłym roku dali koncert w Promie Kultury Saska Kępa. Wśród szczególnych osiągnięć zespołu wymienić należy, iż 26 czerwca 2001 r. „Lwowska Fala” wystąpiła wraz z zespołem „Weseli Lwowiacy” przed papieżem, św. Janem Pawłem II, podczas jego spotkania z młodzieżą we Lwowie. W szczelnie wypełnionej sali widowiskowej CPK dali wspaniały koncert batiarskich piosenek, przedwojennych szlagierów i nostalgicznych pieśni patriotycznych. A widzowie, którzy przybyli na ten koncert jako warszawiacy, wychodzili z niego będąc lwowiakami…

Kilkanaście minut później w dolnej galerii CPK rozpoczął się wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Kobylarz „Ogrody Świata”. Wystawa odbywa się pod patronatem burmistrza Pragi-Południe Tomasza Kucharskiego. Licznie zgromadzonych gości, wśród których znalazła się m.in. prezes Klubu Integracji Europejskiej Barbara Jończyk, powitała ponownie pani dyrektor CPK, tym razem w towarzystwie zastępcy burmistrza Pragi-Południe Jarosława Karcza. Kilka słów usłyszeliśmy też od Władysława R. Szeląga, prezesa Towarzystwa Historycznego im. Szembeków, którego aktywnym członkiem jest Katarzyna Kobylarz. Szczególnym zainteresowaniem gości cieszyły się prace artystki w formacie 3D. O atmosferę na wernisażu zadbali młodzi i bardzo zdolni muzycy.

Ale to nie był koniec artystycznych wydarzeń tego naprawdę szalonego wieczoru. O godz. 19:00 zaproszono gości do galerii na piętrze, gdzie mogliśmy podziwiać wspaniałe, pełne wewnętrznego spokoju i zadumy nad przemijaniem obrazy Jolanty Johnsson. Swój cykl nazwała artystka „Minęło lato”. Wystawa będzie czynna do 29 marca.

Kuratorem obu wystaw jest Marcin Kokoszko.

(red)

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *