Aktualności

Graliśmy dla dzieci i seniorów!

W niedzielę, 15 stycznia, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 25. Mieszkańcy Pragi-Południe także dołożyli swoją cegiełkę do gmachu z ludzkich serc. Graliśmy na I piętrze Atrium Promenada w dzielnicowym finale tej niezwykłej akcji charytatywnej. Sztab zorganizowali instruktorzy Hufca ZHP Warszawa Praga-Południe we współpracy z Atrium Promenada, CPK, Promem, Biblioteką Publiczną i Urzędem Dzielnicy Praga-Południe.
Podczas dzielnicowego finału w Atrium Promenada nie zabrakło atrakcji, jakimi były m.in. występy chóru Amici Canentes, grupy N.O.R.A, chóru Praskie Małmazyje, solistek i zespołu z Klubu Kultury Gocław, dziecięcego chóru Mille Voci, zespołu tanecznego Dance Killers, Chóru Grochów, występu iluzjonistów, recitalu Weroniki Zdzieborskiej, występu zespołu Menele czy mocnego finału w wykonaniu grupy White Highway.
Przez cały dzień na terenie Promenady wolontariusze WOŚP prowadzili zbiórkę, a na estradzie prezentowano także zasady udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzono aukcję na rzecz potrzebujących, w której licytowano m.in. piłki z autografami polskich piłkarzy, obrazy, biżuterię czy vouchery kosmetyczne. Wylicytowano także prywatny występ magika na przycięciu urodzinowym.
Dodatkową atrakcją niedzielnego finału w Promenadzie było uroczyste otwarcie nowego lodowiska na świeżym powietrzu, którego dokonał zastępca burmistrza Pragi-Południe Jarosław Karcz.
Obiekt adresowany do fanów łyżwiarstwa został zlokalizowany przy Atrium Promenada od strony ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego. Przypominamy, że wstęp na lodowisko i wypożyczenie łyżew są bezpłatne, a ślizgać się można przez siedem dni w tygodniu aż do 28 lutego
Ok. godz. 20.00, gdy przy Promenadzie, podobnie jak w całej Polsce, rozbłysło światełko do nieba, udało się obliczyć, że w puszkach wolontariuszy zbierających pieniądze w Atrium Promenada znalazło się 61 718,44 zł plus 83,84 euro. Dojdą jeszcze do tego sumy z licytacji i pozostałych, niepoliczonych dotąd wpływów.
Na zakończenie imprezy firma SUBWAY przygotowała dwumetrową kanapkę, a Atrium Promenada ufundowała przepyszny tort!
Zapraszamy za rok!

 

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *