Aktualności

Zimowi biegacze w Parku Skaryszewskim

Podczas pierwszego w tym roku długiego weekendu, mimo dawno nie widzianego w Warszawie silnego mrozu, ponad dwustu pięćdziesięciu biegaczy z Pragi-Południe, Warszawy i okolic, wzięło udział w V Biegu

Noworocznym pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Tomasza Kucharskiego.

W niedzielę, 8 stycznia 2017 r., Park Skaryszewski po raz kolejny stał się areną biegaczy, którzy mieli do pokonania dystans ok. 8 kilometrów.

Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe Jarosław Karcz serdecznie powitał wszystkich zebranych na mrozie biegaczy i kibiców, a następnie dał znak do startu. W biegu uczestniczyli również samorządowcy z Warszawy w tym radny Rady Warszawy Jarosław Szostakowski, Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Praga-Południe Katarzyna Bernadetta Olszewska i Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów Rafał Miastowski.

Wśród mężczyzn zwyciężył Paweł Tymiński z Mińska Mazowieckiego, drugie miejsce zajął Dariusz Wieczorek z Legionowa, a na najniższym stopniu podium stanął Sebastian Polak z Warszawy. Wśród kobiet triumfowała Iwona Rek z Warszawy, drugie miejsce zajęła Barbara Rosińska z Milanówka, zaś trzecie Katarzyna Wesołowska z Warszawy. Co ciekawe, najstarszy z biegaczy, którzy ukończyli bieg, pan Zbigniew Duszyński z Warszawy, liczy sobie blisko 78 lat i osiągnął czas 1.01:27,75! Brawo!

Po biegu zawodnicy mogli wzmocnić się gorącą grochówką i herbatą. Liczne puchary, medale i nagrody ufundowane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe wręczali Katarzyna B. Olszewska i Jarosław Karcz.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zawodników za rok na kolejną odsłonę Biegu Noworocznego. Miejmy nadzieję, że mróz będzie nieco lżejszy.

Przypominamy także, że już 18 lutego Park Skaryszewski gościć będzie uczestników XII Biegu Wedla. Nasza relacja w następnym numerze gazety. (AG)