Z perspektywy radnej

Ulicami Gocławka…

Ulice, chodniki, przejścia dla pieszych – korzystamy z nich wszyscy i chcemy, aby były bezpieczne. Dzięki sygnałom od mieszkańców oraz własnym obserwacjom, w wielu sprawach udało się poprawić istniejące problemy. Jest jednak kilka ważnych kwestii, które nadal nie są rozwiązane i czekają na decyzje.
W ocenie rodziców, mieszkańców Osiedla Santorini, których dzieci uczęszczają do Szkoły Podstawowej nr 215, trzeba koniecznie zainstalować sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Kwatery Głównej i Szaserów. Przejście dla pieszych nie zapewnia bezpieczeństwa przechodzącym po pasach dzieciom. Już 4 maja 2011 r. napisałam interpelację w tej sprawie. W odpowiedzi na nią Zarząd Dróg Miejskich stwierdził, że nie widzi potrzeby, cytuję: „konieczności zastosowania w tym miejscu sygnalizacji”. Wskazano także, że w latach 2008-2010 na skrzyżowaniu nie notowano wypadków drogowych. Uważam, że wypadkom trzeba zapobiegać, a nie podejmować działania w odpowiedzi na nie. Ponieważ ruch na ulicy Szaserów nasili się ze względu na nowe inwestycje mieszkaniowe w tym rejonie, kolejny raz składam interpelację w tej sprawie.
Z komunikacją w ulicy Szaserów związane jest skrzyżowanie ulicy Grochowskiej i Podolskiej. Dla pojazdów jadących od strony miasta ulicą Grochowską postawiono znak zakazu skrętu w lewo w ulicę Podolską. Kierowcy, chcący dojechać do ulicy Szaserów, muszą skręcić w lewo wcześniej, tuż za Rondem Wiatraczna i uliczkami dojechać do Szaserów, albo dojechać aż na pętlę na Gocławku. Małe osiedlowe uliczki nie są w stanie przenieść tak dużego natężenia ruchu. 17 września 2014 r. również w tej sprawie napisałam interpelację. Tę także „zbyto”, więc sugeruję, aby kolejny raz rozważyć przebudowę tego skrzyżowania. Proponuję włączenie do niego ulicy Rodziewiczówny, dzięki czemu zostałyby połączone ulice Grochowska i Ostrobramska, a także znalazłoby się miejsce dla lewoskrętu.
À propos remontu ulicy Podolskiej – nie wszystkie nowe rozwiązania mieszkańcy przyjmują z radością. Kompletnie niezrozumiałe jest postawienie słupków w głębi, na terenie parkingu przed pawilonami handlowymi. W tej sprawie również składam interpelację.
Apeluję także o zwiększanie ilości miejsc parkingowych. Liczba aut wciąż rośnie, a dzielnica powinna być dla nas jeszcze bardziej przyjaznym miejscem.
Bożena Manarczyk
Radna Dzielnicy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *