Aktualności

Artystyczny wieczór w CPK

W sobotni wieczór 11 marca Centrum Promocji Kultury tętniło sztuką i to w sensie dosłownym. Codziennie odbywają się tu imprezy i wydarzenia artystyczne, sale wypełnia gwar uczestników licznych warsztatów, ale w ten sobotni wieczór naprawdę trudno było zdecydować się, co obejrzeć.

O godz. 18.00 dyrektor CPK Barbara Gebler-Wasiak, w towarzystwie przedstawiciela Zarządu Dzielnicy Praga-Południe oraz Przewodniczącego Rady Dzielnicy Ochota, powitała widzów, którzy wybrali koncert kapeli-kabaretu „Lwowska Fala”. Koncert został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga Południe Tomasza Kucharskiego. Grupa powstała w 1999 r. Jej założycielem, kierownikiem i solistą jest Edward Sosulski. Przyjeżdżają do Polski bardzo często, a w ubiegłym roku dali koncert w Promie Kultury Saska Kępa. Wśród szczególnych osiągnięć zespołu wymienić należy, iż 26 czerwca 2001 r. „Lwowska Fala” wystąpiła wraz z zespołem „Weseli Lwowiacy” przed papieżem, św. Janem Pawłem II, podczas jego spotkania z młodzieżą we Lwowie. W szczelnie wypełnionej sali widowiskowej CPK dali wspaniały koncert batiarskich piosenek, przedwojennych szlagierów i nostalgicznych pieśni patriotycznych. A widzowie, którzy przybyli na ten koncert jako warszawiacy, wychodzili z niego będąc lwowiakami…

Kilkanaście minut później w dolnej galerii CPK rozpoczął się wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Kobylarz „Ogrody Świata”. Wystawa odbywa się pod patronatem burmistrza Pragi-Południe Tomasza Kucharskiego. Licznie zgromadzonych gości, wśród których znalazła się m.in. prezes Klubu Integracji Europejskiej Barbara Jończyk, powitała ponownie pani dyrektor CPK, tym razem w towarzystwie zastępcy burmistrza Pragi-Południe Jarosława Karcza. Kilka słów usłyszeliśmy też od Władysława R. Szeląga, prezesa Towarzystwa Historycznego im. Szembeków, którego aktywnym członkiem jest Katarzyna Kobylarz. Szczególnym zainteresowaniem gości cieszyły się prace artystki w formacie 3D. O atmosferę na wernisażu zadbali młodzi i bardzo zdolni muzycy.

Ale to nie był koniec artystycznych wydarzeń tego naprawdę szalonego wieczoru. O godz. 19:00 zaproszono gości do galerii na piętrze, gdzie mogliśmy podziwiać wspaniałe, pełne wewnętrznego spokoju i zadumy nad przemijaniem obrazy Jolanty Johnsson. Swój cykl nazwała artystka „Minęło lato”. Wystawa będzie czynna do 29 marca.

Kuratorem obu wystaw jest Marcin Kokoszko.

(red)

Czytaj również:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *